Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Potężne osłabienie potencjalnego rywala Mieszka w barażach

Potężnego osłabienia doznała Victoria Września, grająca w gr.południowej IV ligi. Drużynę opuścił pomocnik Dawid Kierzek (na zdj.) – jeden z „mózgów” tej ekipy. Kreatywny piłkarz postanowił rozstać się ze swoim pracodawcą i wybrał Jarotę Jarocin, jako kolejny przystanek swojej kariery.

Ten fakt jest o tyle interesujący, gdyż wrześnianie są aktualnie liderami swojej grupy i potencjalnym rywalem Mieszka w barażach o 3.ligę. Jak ustaliliśmy miejsce Kierzka ma zająć zawodnik LKSu Gołuchów Łukasz Pietrzak – czy będzie godnym zastępcą przekonamy się niebawem.

Victoria ma w tej chwili 5 punktów przewagi nad drugą drużyną – Pogonią Nowe Skalmierzyce i spore szanse na to by zagrać na wiosnę decydujący dwumecz z Mieszkiem. Tak, piszemy z Mieszkiem bo co do tego nie ma raczej najmniejszych wątpliwości. Gnieźnianie musieliby wywiesić białą flagę, by dać się wyprzedzić grupie pościgowej (16 pkt. przewagi nad Unią Swarzędz). Wrześnianie mają też teoretycznie niezły układ spotkań – zmierzą się u siebie z wiceliderem i kto wie czy ten mecz nie będzie miał decydującego znaczenia. Chyba, że do gry włączy się Polonia Leszno (7 pkt. straty)

Osłabienie Victorii według dyrektora sportowego Mieszka Dawida Frąckowiaka może sporo zmienić w układzie sił. – Kierzek to niezłej klasy gracz i Victorii będzie bardzo trudno zapełnić tak od razu lukę po jego odejściu. Kto wie, czy może to nie być na tyle duże osłabienie wrześnian, że wykorzystają je inni, jak choćby Nowe Skalmierzyce, które mają spory apetyt na awans.

fot. LKS Ślesin

24 stycznia 2018 | 06:17

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *