Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Przemysław Urbaniak: „Biorę to na klatę. Nie boję się odpowiedzialności”

Mieszko zawodzi po kilkunastu spotkaniach rundy jesiennej IV ligi. Drużyna miała ambicje aby odegrać dużo większą rolę, niż tą, która jest jego udziałem na tym etapie. 

15 punktów w 11 spotkaniach i aż 22 bramki stracone. To bilans biało-niebieskich w dotychczasowych spotkaniach, który nie daje powodów do optymizmu na przyszłość. Drużyna gra niestabilnie, traci cenne punkty na własnym boisku i do czołówki ma już spory stratę. Co się zatem dzieje z zespołem? – Nie jest dobrze, wszyscy to widzą – mówi nam trener, Przemysław Urbaniak. – Wszyscy którzy są przy tym klubie wyobrażali sobie, że to będzie trochę inaczej wyglądało. Ale to jest piłka i wielu elementów nie da się przewidzieć i zaplanować. Przeciwko nam wychodzą zespoły, które często chcą utrzeć nosa klubowi z dużo większego miasta. Mamy słabszy okres i tego nie ukrywamy. Jesteśmy wszyscy zawiedzeni tym co się teraz dzieje i nie jest to łatwe. Pracujemy nad tym, aby było lepiej.

Nad czym zatem tak intensywnie pracuje Mieszko? Co zawodzi? Według szkoleniowca, kuleje przede wszystkim blok defensywny. – Na pewno nikt nie zapomniał jak się gra w piłkę. Kłopotem jest obrona, bo przecież widać gołym okiem ile bramek i jak tracimy. Nie pomaga nam też sytuacja kadrowa w drużynie, bo chyba nie zagraliśmy w tej rundzie w optymalnym ustawieniu. Zapewniam, że widzimy gdzie tkwi problem i cały czas pracujemy nad nim i mimo, że trudno się wypowiadać w takich momentach, to żadnej odpowiedzialności się nie boję. Biorę te wyniki na klatę i wiem, że zawodzimy. Mamy tylko 15 punktów i nie jest to bilans jaki nas zadowala.

Przed Mieszkiem jeszcze kilka spotkań, po których zespół albo utknie w środku tabeli, albo odrobi część strat. W najbliższy weekend dalej drużyny nie wspomoże kontuzjowany Dawid Urbaniak, lekki uraz dopadł też Roberta Peplińskiego. Trzymamy kciuki!

12 października 2022 | 20:14

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *