Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Przygotowania zakończone. Czas kontynuować bój o III ligę!

Na ten moment czekaliśmy od początku roku. Zimowy okres przygotowawczy dobiegł końca! Po dziewięciu tygodniach intensywnych przygotowań reprezentanci Mieszka Gniezna mają przed sobą już tylko rywalizację o ligowe punkty. Ta sytuacja wprawia gnieźnieńskich piłkarzy w dobre nastroje.

Ostatni tydzień zimowego ładowania akumulatorów przez piłkarzy z ulicy Strumykowej różnił się diametralnie od wszystkich poprzednich. Po pierwsze biało-niebieskim towarzyszył pierwszy mecz o stawkę w Pucharze Polski, a po drugie trener Bekas postawił na odpoczynek i „złapanie” świeżości przez zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną w IV lidze.

Mieszkowcy w ostatnim tygodniu trenowali tylko w poniedziałek oraz wtorek. Oba zajęcia odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Z kolei w środę mieszkowców czekał pierwszy tegoroczny poważny sprawdzian formy. Biało-niebiescy pojechali do Grodziska Wielkopolskiego na pojedynek w Pucharze Polski z Pogonią Lwówek. Ostateczny egzamin naszego zespołu przed ligową wiosną może nie wypadł jeszcze optymalnie, ale najważniejsze, że nasza drużyna wygrała 31 mecz z rzędu i tym samym awansowała do półfinału pucharowych zmagań. Po środowym spotkaniu gnieźnianie skorzystali jeszcze z odnowy biologicznej, a następnie dostali wolne do końca tygodnia. Wszystko po to aby, po okresie ciężkiej pracy i wytężonych treningów odzyskać nieco świeżości.

Do zajęć nasza drużyna powróci w poniedziałek, kiedy to na murawie ze sztuczna trawą zaplanowane zostały kolejne zajęcia. Pozostałe jednostki odbędą się we wtorek, czwartek oraz piątek. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą podopieczni Mariusza Bekasa skorzystają już z murawy naturalnej. W sobotę lidera IV ligi czeka pierwszy w tym roku pojedynek o punkty. Na początek czeka nas bardzo atrakcyjnie zapowiadający się mecz na szczycie ligowej tabeli w Swarzędzu z Unią.

Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne to w minionych dniach nie trenowali jeszcze kontuzjowani Marcin Trojanowski oraz Taras Maksymiv. Obaj jednak czują się już dużo lepiej i wiele wskazuje na to, że od poniedziałku powrócą do regularnych treningów wraz pozostałymi kolegami z drużyny.  Pozostała część kadry zawodniczej czuje się dobrze.

Źródło: Mieszko Gniezno

11 marca 2018 | 11:21

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *