Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Skromna wygrana Mieszka w sparingu

Pierwszy sparing podczas zgrupowania w Jarocinie mają za sobą piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Biało-niebiescy pokonali czwartoligową Odolanovię Odolanów 1:0 i była to ich druga wygrana w tym roku.

W spotkaniu rozegranym w niedzielę, 28 stycznia trener Mariusz Bekas dał szansę gry w większym wymiarze czasowym zawodnikom, którzy stanowią raczej zaplecze podstawowej jedenastki. Stąd w wyjściowym składzie test meczu znalazło się w sumie siedmiu młodzieżowców. Takie rozwiązanie miało wyraźny wpływ na obraz gry. Podobnie jak to było tydzień temu w drugiej odsłonie sparingu z Polonią Leszno, tak i tym razem, niby gnieźnianie mieli więcej z gry ale kompletnie z tego nic nie wynikało. Jedyną sytuację jaką miał lider IV ligi, w pierwszej odsłonie, sprezentowali mu defensorzy Odolanovii, ale nie potrafił z tego prezentu skorzystać Filip Kruczyński.

W 60 minucie spotkania trener Bekas dokonał w swoim zespole aż dziewięciu zmian, posyłając w bój mniej więcej podstawową jedenastkę z rundy jesiennej. Gnieźnianie usykali w tym fragmencie dużą przewagę, ale dobrze w bramce rywala spisywał się Alan Filipiak. W 76 minucie golkiper Odolanovii jednak skapitulował, po tym jak z boku dośrodkował Damian Pawlak, a w polu karnym lot piłki zmienił nieco Dawid Radomski.

Ostatecznie mieszkowcy pokonali swojego niedzielnego rywala 1:0, ale trzeba oddać, że odolanowianie postawili naszej drużynie twarde warunki.

W środę nasz zespół czeka trzecia zimowa gra kontrolna. Tym razem, o godzinie 11.30, zagramy z liderem grupy I w 3 lidze – Sokołem Aleksandrów Łódzki, który także przebywa w Jarocinie na obozie.

Bramka: Dawid Radomski (76) – dla Mieszka

„Mieszko”: Dominik Nowicki (60 Wiktor Beśka) – Michał Dreczkowski (60 Marcin Tomaszewski), Dawid Urbaniak (60 Adrian Bartkowiak), Taras Maksymiv (60 Michał Steinke), Damian Garstka (60 Miłosz Brylewski) – Filip Kruczyński (60 Marcin Trojanowski), Tobiasz Garstka (60 Dawid Radomski), Tomasz Bzdęga, Fabian Burzyński (60 Tomasz Kaźmierczak), Oskar Wegnerski (60 Krzysztof Wolkiewicz) – Damian Pawlak

źródło: mieszkogniezno.eu

29 stycznia 2018 | 10:24

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *