Sparing Pelikana bez rozstrzygnięcia

Po raz ósmy w tym okresie przygotowawczym swoje siły sprawdzali piłkarze Pelikana Niechanowo. Tym razem przyszło im się mierzyć z przedostatnią drużyną klasy okręgowej, Spartą Orzechowo. Na boisku padł remis 1:1.

Od początku spotkania na boisku panował chaos. Pierwsi wybili się z niego zawodnicy z Niechanowa, którzy zaczęli powoli konstruować akcje. Po jednej z nich piłka trafiła w rękę obrońcy Sparty za linią szesnastego metra i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił w 22 minucie Krzysztof Jackowiak. Chwilę później świetną okazję na podwyższenie wyniku miał Patryk Jankowiak, ale nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Do przerwy było 1:0 dla Pelikana. Zielono-czarni po przerwie bardzo mocno przycisnęli Spartowców, lecz nie umieli wykorzystać szans, które sobie kreowali. W końcu to się zemściło. Po jednej z niewielu kontr drużyny z Orzechowa piłkę głową z pola karnego próbował wybić Maciej Białas, lecz zrobił to tak pechowo, że futbolówka znalazła się w siatce bramki Patryka Szafrana. Mimo dominacji na boisku Pelikanowi nie udało się już strzelić drugiego gola i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Pelikan zagrał w składzie: Patryk Szafran – Maciej Białas, Krzysztof Jackowiak (Andrzej Stefański), Tomasz Winkel, Przemysław Wiśniewski, Alan Polus (Maciej Staszewski), Patryk Waluszyński, Dawid Połatyński, Adrian Łucki (Albert Kowalski), Patryk Jankowski (Dawid Zamiara), Jakub Januchowski.

13 marca 2018 | 20:12