Sparingowe lanie Mieszka Gniezno

Piłkarze trawiaści Mieszka Gniezno doznali srogiej porażki w piątkowym sparingu z trzecioligowym Sokołem Kleczew. Podopieczni Mariusza Bekasa przegrali z wyżej notowanym przeciwnikiem aż 1:6. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej.

Pierwsza bramka dla drużyny z Kleczewa padła już w jedenastej minucie. Później „Mieszkowcy” mieli kilka dogodnych sytuacji na wyrównanie, ale żadnej z nich nie zamienili na trafienie. To się zemściło. Tuż przed przerwą piłkarze trzecioligowca ponownie wpisywali się na listę strzelców. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:3.

Już kwadrans po wznowieniu rywalizacji kleczewianie zainkasowali kolejne trafienie. Później – w 63. i 76. minucie zawodnicy Sokoła zdobywali gole po rzutach karnych. Honorowe trafienie dla biało-niebieskich wywalczył w 85. minucie Damian Pawlak.

Ostatecznie mecz kontrolny zakończył się rezultatem 1:6. Podopiecznym Bekasa, szczególnie w pierwszej połowie, brakowało skuteczności w ofensywie. W obronie, na co wskazuje sam wynik, też nie błyszczeli… Miejmy nadzieję, że to jeszcze skutki przemęczenia po obozie i w kolejnych sparingach biało-niebiescy będą wypadać lepiej. Najważniejsze jest jednak to, by byli w optymalnej formie na powrót ligowych zmagań.

W najbliższą środę gnieźnieńską drużynę czeka kolejny zimowy sprawdzian. O godzinie 15.00 w Grodzisku Wielkopolskim rywalem naszym będzie Rozwój Katowice.

Bramki: Łukasz Cichos (11), ? (40), ? (42), Marcel Koziorowski (60), Jakub Groszkowski (63 z karnego), ? (75 z karnego) – dla Sokoła, Damian Pawlak (85) – dla Mieszka