Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

T. Budasz: „Wyznaczamy sobie nowe cele. Stadion będzie trzeba zmodernizować”

W czwartek oficjalnie przedstawiono spółkę Aforti Holding jako sponsora strategicznego Mieszka Gniezno. – Ogromnie się cieszę, że dzięki moim działaniom udało się pozyskać sponsora, który jest obecny w polskim sporcie w różnych dyscyplinach na najwyższym poziomie – przyznał Tomasz Budasz, prezydent naszego miasta.

Przy okazji zaprezentowania nowego sponsora, włodarz Gniezna nawiązał do przeszłości. – Być może przypominacie sobie rok 2015, kiedy mieliśmy konsolidację klubów sportowych. Wówczas padła też deklaracja z mojej strony, że Mieszko Gniezno stać na grę w trzeciej lidze. Dzisiaj, praktycznie po trzech latach walki, kiedy przeszliśmy dwa szczeble i jako jedyna drużyna przegraliśmy jeden mecz od ligi okręgowej do trzeciej, widzimy się, by podsumować ten projekt. Jest on ogromnie ważny – mówił.

Prezydent Budasz zauważył również, że futbol to dyscyplina, która cieszy się dużą popularnością wśród młodszych i starszych osób. – Piłka nożna nie tylko w Gnieźnie, ale i całym kraju jest najpopularniejszą dyscypliną. Miasto wspiera wiele dyscyplin sportowych, ale przede wszystkim piłkę nożną. To sport dla dzieci i młodzieży. Zrzeszamy w klubie, w ramach Akademii Piłkarskiej, ponad 350 dzieciaków. Akademia stoi na dobrym poziomie. Dzisiaj z dumą mogę powiedzieć, że na podstawie tej piramidy sportu, zaczynając od dzieciaków, mamy drużynę seniorów, która znajduje się w trzeciej lidze i ma na swoim koncie dwa remisy. Wczoraj zremisowaliśmy z Lechem II we Wronkach, to był taki mecz przyjaźni – dodał.

Gra w III lidze to duże wyzwanie. Potrzebne są większe środki finansowe niż w przypadku niższych szczebli rozgrywkowych. Dlatego też pozyskanie takiego sponsora jak Aforti Holding jest znakomitą informacją. – Mając drużynę w trzeciej lidze trzeba mieć zaplecze finansowe. Było one budowane przez długi okres. Wśród sponsorów mamy miasto i oczywiście pozostałych, ale szukaliśmy mocnego sponsora, który wesprze tę drużynę i pokaże, że jest mecenasem nie tylko gnieźnieńskiego sportu, ale również tego na poziomie ekstraklasowym. Z dumą mogę powiedzieć, że udało się namówić firmę Aforti Holding do współpracy. Chociaż… wiele namawiać nie trzeba było, bo pan prezes jest gnieźnianinem i mocno angażuje się w to, co dzieje się w Gnieźnie i tutejszy sport – zdradził włodarz Pierwszej Stolicy Polski.

Wielu kibiców zwraca uwagę na to, że stadionowi przy ulicy Strumykowej 8 przydałaby się modernizacja. Prezydent również ma to na uwadze. – Wyznaczamy sobie nowe, długofalowe cele dalszej współpracy. Myślę, że to dobrze będzie rokowało, jeżeli chodzi o klub sportowy. Ja tylko zdradzę tajemnicę, że w programie wyborczym będzie zapisany punkt dotyczący modernizacji stadionu Mieszka Gniezno. On spełnia wymogi wyłącznie na III ligę. Na wyższe ligi będzie trzeba go zmodernizować. Myślę, że warto to robić dla naszych kibiców, aby ten klub był w wyższej lidze niż obecnie – podsumował.

16 sierpnia 2018 | 11:18

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *