Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Transfery, wypożyczenia, powroty… Oni zagrają w Piaście Łubowo

GKS Piast Łubowo poszerza swoją kadrę. W ostatnim czasie do drużyny dołączyło aż siedmiu piłkarzy. Wśród nich znajduje się trzech napastników, co pozwala liczyć na to, że ofensywa ekipy z Łubowa będzie groźna dla każdego przeciwnika.

Oskar Kidawa (bramkarz) – wychowanek Piasta wiosną opuścił zespół w poszukiwaniu minut w amatorskich rozgrywkach. Teraz, gdy z powodów prywatnych najprawdopodobniej na całą rundę jesienną pozycję golkipera opuszcza Alan Piechowiak, będzie walczył o miejsce w bramce.

Krystian Grzesiak (napastnik) – Tak jak „Oski”, całą wiosnę spędził w amatorskich rozgrywkach. Nikomu z kibiców Łubowa nie trzeba przedstawiać tego zawodnika. Swoimi wieloma bramkami pomógł w awansie do A-klasy. Jesienią na początku strzelił kilka bramek, a potem jakby się zablokował. Jednak teraz po ciężko przepracowanych treningach w okresie przygotowawczym i strzelonych bramkach w sparingach wierzymy, że ponownie będzie strzelał jak na zawołanie!

Mikołaj Kidawa (napastnik/pomocnik) – swoją przygodę z piłką rozpoczął w Huraganie Pobiedziska, gdzie reprezentował zespoły młodzieżowe. W wieku 16 lat dołączył do Piasta Łubowo, z którym grał z seniorami w Lidze Amatorskiej. Mimo młodego wieku na boisku robił „różnicę”, co poskutkowało powrotem do zespołu z Pobiedzisk, gdzie w dwóch sezonach zdobył czwartoligowe doświadczenie w drużynie seniorów. Dołącza do Piasta na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Oskar Włodarczyk (pomocnik) – Od najmłodszych lat bronił barw Huraganu Pobiedziska w zespołach młodzieżowych, aż dotarł do zespołu seniorów z którym także zebrał czwartoligowe doświadczenie. Oprócz gry w Huraganie w jego „piłkarskim cv” znajdziemy także występy w Unii Swarzędz w zespołach młodzieżowych, a także w Piaście Kobylnica jako senior. Tak jak Mikołaj, dołącza do Piasta na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Patryk Cegielski (obrońca) – Swoją przygodę z piłką rozpoczął w zespole trampkarzy Huraganu Pobiedziska, gdzie grał w kolejnych kategoriach wiekowych, aż w końcu dotarł do zespołu seniorów. Razem z drużyną z Pobiedzisk grał w 4 lidze. Ostatni rok nie grał w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, dlatego dołącza do Piasta jako wolny zawodnik.

Jakub Kalmus (pomocnik) – Kilka lat temu, gdy Łubowo rywalizowało w Amatorskiej Lidze, bronił barw Piasta. Odbył już kilka treningów w poprzednim sezonie z piłkarzami GKS-u. Dzięki swojemu zaangażowaniu na treningach znalazł dla siebie miejsce w kadrze Trenera Arkadiusza Kościańskiego. Właśnie dzięki pracy na treningach chce wywalczyć dla siebie szansę na grę.

Rafał Mucha (napastnik) – Zaliczył epizod w juniorach Mieszka. Później, gdy powstała sekcja piłki nożnej w KS Gniezno, grał w B-klasie. Razem ze swoim zespołem wywalczył awans do A-klasy. Po dwóch latach przerwy z piłką rozegrał kilka meczy w Amatorskiej Lidze. Teraz wraca do gry w rozgrywkach WZPN-u, ale już w barwach Piasta Łubowo.

Źr: Piast Łubowo

09 sierpnia 2018 | 13:02

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *