Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

W gminie Łubowo rozegrano piłkarski mundial

Niedziela, 7 października na długo pozostanie w pamięci młodych piłkarzy z gminy Łubowo ponieważ na kompleksie sportowym Orlik 2012 w Lednogórze odbyła się XII edycja „Mundialu w Gminie Łubowo”. Z zaproszenia skorzystały wszystkie szkoły podstawowe. Organizatorem turnieju był tradycyjnie Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo oraz Urząd Gminy w Łubowie.

Turniej otworzył Jarosław Łabus witając w imieniu swoim i obecnej na turnieju pani dyrektor Joanny Filipiak przybyłych zawodników i opiekunów. Następnie głos zabrała prezes GKS PIAST Łubowo Beata Król, która życzyła wszystkim dobrej sportowej zabawy w duchu fair play. Swoją obecnością turniej zaszczycił cały zarząd Gminnego Klubu Sportowego Piast Łubowo oraz Ryszard Filipiak, przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, które przyniosły wiele emocji i wspaniałych bramek. W turnieju zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Łubowie. Po trudach zmagań każdy z uczestników mógł skosztować grochówki i gotowanej kiełbaski ufundowanych pana Mariusza Wachonia Członka Zarządu GKS „Piast” Łubowo. W nagrodę za udział w turnieju każda ze szkół otrzymała profesjonalne piłki nożne oraz okazałe puchary. Każdy z chłopców oraz opiekunów otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Wszystkie mecze sędziował pan Edward Szafran, który miał również decydujący głos przy wyborze laureatów nagród indywidualnych. Objawieniem turnieju został Filip Sobczak z SP Owieczki, najlepszym bramkarzem Alan Wachowiak SP Lednogóra a najlepszym piłkarzem okazał się Jakub Piechowiak z SP Łubowo. Wyróżnieni zawodnicy z rąk organizatorów otrzymali statuetki, bidony sportowe oraz profesjonalne torby piłkarskie.

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP Łubowo – SP Lednogóra 2:2
SP Owieczki – SP Fałkowo 4:0
SP Łubowo – SP Fałkowo 7:0
SP Owieczki – SP Lednogóra 0:0
SP Łubowo – SP Owieczki 3:0
SP Lednogóra – SP Fałkowo 6:2

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – SP Łubowo 7 pkt 12:2
II miejsce – SP Lednogóra 5 pkt 8:4
III miejsce – SP Owieczki 4 pkt 4:3

IV miejsce – SP Fałkowo 0 pkt 2 :14

Gminny klub Sportowy „Piast” Łubowo składa serdeczne podziękowania pani dyrektor Joannie Filipiak i panu Jarosławowi Łabusowi za udostępnienie i przygotowanie obiektu sportowego do gry.

 

Źródło:Beata Król/Piast Łubowo

09 października 2018 | 12:15

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *