Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

WKS Owieczki wygrywa Neymar Jr’s Five w Poznaniu!

W ubiegłą sobotę dwa zespoły Wielkopolskiego Klubu Owieczki wzięły udział w poznańskich kwalifikacjach turnieju Neymar Jr’s Five, które rozgrywane były na osiedlu Rusa.

Neymar Jr’s Five to globalny turniej piłkarski. Zawody po raz trzeci zagościły w Polsce i rozegrane zostaną w 12 miastach. Zespół z Owieczek brał udział we wszystkich trzech edycjach (w I edycji awansował do ogólnopolskiego finału- Kraków, w II edycji zakończył swój udział na 1/8 rundy, a w III edycji ponownie awansował do ogólnopolskiego finału- Warszawa). Zasady rozgrywek są bardzo proste. Zwycięża drużyna, która wyeliminuje wszystkich zawodników ekipy przeciwnej lub ta, która po upływie 10 minut ma na boisku większą liczbę zawodników (strzelonych goli). Remis – dogrywka 1vs1.

Pierwsza drużyna WKS-u odpadła bardzo szybko, po porażce w 1/16 z Lelum Polelum 2:1 zakończyła udział w turnieju. Drugi team nie poszedł w ślady swoich kolegów, wygrał swoje wszystkie mecze i awansował do ogólnopolskiego finału w Warszawie. W sobotnich rozgrywkach zawodnicy z Owieczek nie mieli sobie równych. Wygrali oni wszystkie swoje mecze, strzelając rywalom 11 bramek i tracąc tylko 1. Piłkarze WKS-u zagrali solidnie w obronie i skutecznie w ataku, co pomogło w zdobyciu pierwszego miejsca w całym turnieju. W zwycięskim składzie zagrali: A. Godek, A. Łucki, M. Kidawa, M. Kamiński i A. Kowalski.

Wyniki:
1/16 finału
WKS Owieczki – wolny los
1/8 finału
Joga bonita – WKS Owieczki 1:2 (bramki: A. Łucki i A. Kowalski)
1/4 finału
WKS Owieczki – Pozdro techno 5:0 (bramki: 3x A. Łucki, M. Kamiński i M. Kidawa)
Półfinał
Kanonierzy – WKS Owieczki 0:1 (bramka: M. Kamiński)
Finał
Lewo Prawo – WKS Owieczki 0:3 (bramki: M. Kamiński, M. Kidawa i A. Kowalski)

Zwycięzcy z Owieczek wygrali „bilet” do Warszawy, voucher o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepie internetowym R-gol i zapas napojów, głównego sponsora – Red Bull. Zwycięzcy ogólnopolskiego finału w Warszawie, który odbędzie się 9 czerwca, pojadą na międzynarodowy finał do brazylijskiego Praia Grande, gdzie pod okiem Neymara Jr. zmierzą się z reprezentantami z ponad 60 innych krajów.

22 maja 2018 | 15:52

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *