Wymarzony początek wiosny dla Czarnych Czerniejewo

Lider kontra trzecia drużyna. Od mocnego uderzenia rozpoczęła się wiosenna runda w Czerniejewie. W spotkaniu o mistrzostwo A klasy, prowadzący Czarni podejmowali rezerwy Polonii Środa.

Mecz miał duże znaczenie gatunkowe, bo zwycięstwo Czarnych pozwalało im odskoczyć jeszcze bardziej Polonii, mającej również aspiracje do klasy wyższej. I zaczęło się najlepiej jak mogło. Nowy nabytek czerniejewian – Damian Grzesiak – nie mógł mieć lepszego wejścia w sezon i już w 2. minucie trafił do siatki z rzutu wolnego. Prowadzeniem 1-0 zakończyła się też pierwsza odsłona spotkania.

W drugiej, goście od 57 minuty grali w „10”, gdy jeden z graczy Polonii otrzymał czerwoną kartkę. Rzut wolny po faulu wykonywał Jakub Cierpiszewski i po chwili było 2-0. Gdy goście myślami byli już chyba w szatni w 90 minucie „pożegnał” ich jeszcze Maciej Lisiecki zamieniając rzut karny na bramkę.