Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Zmiany w zarządzie Mieszka. Będą kolejne?

Sporo działo się dziś nie tylko przy Wrzesińskiej (podpisanie umowy z Aforti) ale i przy Strumykowej. Doszło tam do zmian w Zarządzie klubu.

Po 2,5 roku z funkcji członka zarządu zrezygnowała Magdalena Hartwig-Łuczak. W jej miejsce w wyniku głosowania wybrano Waldemara Czajkowskiego (na zdj.). To właściciel firmy z branży farmaceutycznej i doświadczony menadżer sprzedaży. Prywatnie ojciec zawodnika jednej z grup młodzieżowych Akademii Mieszko, żywo zainteresowany rozwojem otoczenia biznesowego wokół klubu. Od 20 lat związany z działem sprzedaży i marketingu w korporacjach międzynarodowych na stanowiskach menadżerskich. Od 2 lat zdobyte doświadczenie wdraża w rozwój własnej firmy.

W skład nowego zarządu wchodzą więc od dziś Maciej Ciesielski, Roman Gąsiorowski, Dariusz Kuryło i wybrany dziś Czajkowski.

Przypomnijmy, że w 2015 r. doszło do konsolidacji klubów piłkarskich, tj. Mieszka Gniezno, Gniewka Gniezno oraz KS Gniezno. Konsekwencją tego były zmiany w strukturze organizacyjnej klubu. Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania w sierpniu 2015 r. doszło do zmian w składzie Zarządu. Decyzją Walnego Zebrania skład Zarządu ustanowili: Maciej Ciesielski, Magdalena Hartwig-Łuczak, Roman Gąsiorowski i Marek Lisiecki. Do funkcji pełnienia Prezesa Zarządu powołany został Maciej Ciesielski.
W trakcie trwania kadencji Zarządu – z przyczyn osobistych – z funkcji Członka Zarządu zrezygnował Marek Lisiecki. W ocenie Walnego Zebrania wszystkie wymienione wyżej zmiany przyczyniły się do profesjonalizacji organizacyjnej i sportowej klubu.
Obecnie w klubie działają 23 sekcje młodzieżowe. Klub współpracuje z 15 trenerami  i szkoli około 350 dzieci i młodzieży. Na poziomie 1 ligi występuje drużyna futsalu.
Seniorzy klubu awansowali na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce, a po zakończeniu rundy jesiennej zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Seniorzy są więc na najlepszej drodze, aby awansować na czwarty poziom rozgrywkowy.
Tym niemniej, w celu dalszego rozwoju klubu, konieczne były kolejne zmiany w składzie zarządu.

Jak czytamy na oficjalnej stronie klubowej:

Obecny zarząd chciałby serdecznie podziękować Pani Magdalenie Hartwig-Łuczak za dotychczasową społeczną pracę na rzecz rozwoju klubu i popularyzacji piłki nożnej w mieście Gnieźnie. Jednocześnie zarząd podtrzymuje kierunek działań klubu w aspekcie równoczesnego rozwoju 3 struktur: drużyny seniorów, Akademii Mieszko oraz drużyny futsalu.
Przedmiotowe zmiany spotkały się z aprobatą głównego patrona rozwoju struktur piłki nożnej w mieście Gnieźnie – Prezydenta Tomasza Budasza”

Według naszych informacji to nie koniec roszad personalnych w zarządzie Mieszka. 

08 lutego 2018 | 22:01

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *