ALPR. Dwie porażki Handball Gniezno. Mateusz Góralski liderem

W ten weekend Handball Gniezno był gospodarzem kolejki Autonomicznej Ligi Piłki Ręcznej. Ze względu na brak dostępności obiektu w Gnieźnie, turniej odbył się w miejscowości Ostrowite. Gnieźnianie okazali się bardzo gościnni – przegrali oba mecze.

W pierwszym spotkaniu Handball okazał się wyraźnie słabszy od ekipy z Bydgoszczy. Do przerwy przegrywał 11:16, a ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 18:28. Najwięcej bramek dla zespołu z Gniezna zdobył Mateusz Góralski (5). Ponadto na listę strzelców wpisywali się: Mateusz Morzyński (3), Mikołaj Lange (3), Łukasz Woś (2), Dariusz Nawrocki (2), Waldemar Pawlak (1), Arkadiusz Walczak (1) i Rafał Kępka (1).

W drugim starciu Handball Gniezno wypadł lepiej, ale i tak musiał przełknąć gorycz porażki. Tym razem gnieźnianie uznali wyższość poznaniaków. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat minimalnie korzystniejszy dla zespołu z Poznania – 9:8. Finalnie team ze stolicy Wielkopolski triumfował 23:17. Ponownie liderem Handballu był Mateusz Góralski, który znów rzucił pięć bramek. Poza nim dla gnieźnieńskiego zespołu trafiali Mikołaj Lange (3), Arkadiusz Walczak (2), Waldemar Pawlak (2), Łukasz Woś (2), Szymon Hartwich (2), Mikołaj Kaźmierski (1).

Kadra Handball Gniezno: Bartłomiej Śliwiński, Filip Chrzanowski – Mateusz Morzyński, Arkadiusz Walczak, Rafał Kępka, Bartosz Miemietz, Jacek Stachowiak, Waldemar Pawlak, Mateusz Góralski, Szymon Hartwich, Michał Kaźmierski, Łukasz Woś, Dariusz Nawrocki, Mikołaj Lange.

24 lutego 2020 | 11:06