Co za mecz! Hala GOSiR aż kipiała od emocji (relacja + wideo)

Ten, kto wybrał się na sobotni mecz młodziczek MKS PR I Gniezno, z pewnością nie żałuje. W drugim spotkaniu w ramach 1/16 finału Pucharu Polski ZPRP gnieźnianki po arcyciekawym pojedynku przegrały w rzutach karnych z MKS Kusy I Szczecin 5:6 (16:16 reg.).

Wynik spotkania otworzyła reprezentantka gospodyń. W 2. minucie rywalizacji na listę strzelczyń wpisała się Paulina Kabacińska. Niestety, później mieliśmy świetną serię szczecinianek. Przeciwniczki MKS-u rzuciły pięć bramek z rzędu. W trzynastej minucie, za sprawą trafienia Agaty Alwin, gnieźnianki zmniejszyły straty do jednego „oczka”. Po kilku chwilach drużyna MKS Kusy jednak znów odskoczyła, ponownie na pięć bramek. Do przerwy podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka przegrywały 7:11.

Podobnie jak w piątek, tak i w sobotę zawodniczki z naszego miasta rewelacyjnie weszły w drugą połowę. Dzięki temu w 37. minucie prowadziły 13:11. Przewagi jednak nie udało się utrzymać. Szczecinianki szybko zniwelowały straty i znów wysforowały się na prowadzenie. Na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał rezultat 14:16. Przed końcową syreną zarówno gospodynie, jak i przyjezdne miały problemy z oddawaniem celnych rzutów. Na szczęście dwa rzuty karne na bramki zamieniła Maja Brząkała, doprowadzając w ten sposób do remisu 16:16.

Remis w 50. minucie (mecze młodziczek rozgrywane są systemem 2×25 minut) oznaczał, że będziemy świadkami rzutów karnych. W tym momencie emocje wzrosły na jeszcze wyższy poziom, niż podczas końcówki spotkania. Po hali niósł się rewelacyjny doping, który prowadzili zarówno sympatycy gospodyń, jak i kibice przyjezdnych.

Konkurs rzutów karnych poprzedziły narady w obu drużynach. Było widać, że zawodniczki są bardzo zmobilizowane. Rzuty karne dostarczyły kolejnych niemałych wrażeń. Lepiej zaprezentowały się w nich młode szczypiornistki ze Szczecina, co dało im zwycięstwo. Po tym meczu na konto szczecinianek powędrowały dwa punkty, natomiast gnieźnianki musiały zadowolić się jednym „oczkiem”.

Wideo z rzutów karnych:

MKS PR Gniezno wystąpił w składzie: Kałasz, Glinkowska, Kuszak (1), Nowicka, Sypniewska, Brząkała (3), Kowalewska (4), Michalak, Stachowicz (1), Jabłońska (3), Rożek, Kabacińska (2), Raczak, Schulze, Alwin (2).

PUCHAR ZPRP MŁODZICZEK – TABELA:

Ostatni mecz w ramach turnieju 1/16 finału Pucharu ZPRP Młodziczek gnieźnianki rozegrają w niedzielę o godzinie 11:15. Ich rywalkami będą zawodniczki UKS-u Jedynka Słubice. Jeżeli MKS PR wygra, to wywalczy awans do kolejnej fazy zmagań. Przypomnijmy bowiem, że przepustki do następnej rundy uzyskają dwie najlepsze ekipy turnieju w Gnieźnie.

Wkrótce opublikujemy galerię ze sobotniego meczu MKS PR Gniezno – MKS Kusy Szczecin!

28 kwietnia 2018 | 12:22