Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Derby Wielkopolski dla K.S. AP-Poznań. MKS kończy sezon na podium!

Nie tak miało wyglądać ostatnie spotkanie ligowe MKS PR URBIS Gniezno. W sobotę reprezentantki naszego miasta przegrały w derbowym pojedynku z K.S. AP-Poznań 19:24 (12:14). Gnieźnianki miały szanse na wicemistrzostwo I ligi, ale porażka sprawiła, że zakończyły sezon na trzecim miejscu.

Bez wątpienia ten rezultat to też ogromny sukces. Tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że celem MKS PR URBIS było utrzymanie w gronie pierwszoligowców. Można było osiągnąć więcej, ale sobotnie derby Wielkopolski w ogóle nie układały się pomyślnie dla gnieźnianek. W trzeciej minucie spotkania wynik rywalizacji otworzyła Karolina Chojnacka. Rywalki szybko odpowiedziały – ze zdwojoną siłą. Zaczęła się mocna wymiana ciosów. Można było przewidzieć, że to spotkanie będzie tak wyglądać. W końcu derby rządzą się swoimi prawami. W pierwszym meczu MKS PR wygrał minimalnie – 25:24, co zwiastowało ogromne emocje w rewanżu.

W pierwszej połowie lepiej spisywały się poznanianki. Gospodynie przez cały czas musiały szukać szans na odrabianie strat. Wyrównać udało się w 18. minucie, dzięki serii trzech trafień. Najpierw na listę strzelczyń wpisała się Maja Bielińska, która przyzwyczaiła już do tego, że na linii siódmego metra praktycznie się nie myli, a później bramki dołożyły Marta Giszczyńska i Agnieszka Siwka. Niestety, po tym wyrównaniu podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka nie poszły za ciosem i nie powalczyły o zbudowanie przewagi. Zrobiły to natomiast rywalki. Ekipa ze stolicy Wielkopolski kończyła pierwszą połowę z wynikiem 14:12.

Druga połowa rozpoczęła się od dość chaotycznej gry z obu stron. Potem też zdarzały się fragmenty, w których dominowały nieporozumienia. Po przerwie mieliśmy cios za cios – trafienie za trafienie. W 41. minucie Siwka zainicjowała jednak świetną serię miejscowych. Po niej na listę strzelczyń wpisała się Natalia Niedzielska, a następnie Agnieszka raz jeszcze wzięła ciężar gry na własne barki i wyprowadziła MKS na prowadzenie 18:17. Niestety, rywalki odpowiedziały w zabójczy sposób. Pięć bramek z rzędu, w tym trzy Soni Siemko, sprawiły, że skrzydła gnieźnianek zostały już kompletnie podcięte.

Ostatnie pięć minut to nerwowe szukanie przez MKS PR URBIS Gniezno szans na odrobienie strat. Próby kończyły się niepowodzeniem, wobec czego po końcowej syrenie K.S. AP-Poznań cieszył się z triumfu 24:19. Co zawiodło po stronie gospodyń? Na pewno brakowało skutecznych kontrataków. Czasami nie było też dobrego pomysłu na zaskoczenie świetnie dysponowanej obrony przeciwniczek. Poznanianki broniły bardzo twardo, co sprawiało gnieźniankom wiele problemów. Mocną bronią ekipy ze stolicy Wielkopolski były też rzuty karne – wykorzystały wszystkie siedem.

Smutną wiadomością dla gnieźnieńskich kibiców była nie tylko porażka, ale i kontuzja, jakiej nabawiła się podczas drugiej połowy Marta Giszczyńska. Do urazu zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno doszło podczas walki o piłkę w okolicach środkowej części boiska. Po upadku na parkiet, Giszczyńska uskarżała się na ból prawej nogi. Wstępne diagnozy wskazywały na podkręcenie kolana.

3. miejsce MKS PR URBIS Gniezno na koniec sezonu oznacza, że teoretycznie ekipa z naszego miasta ma prawo gry w turnieju barażowym o awans do Superligi. Dzieje się tak, ponieważ dwie pierwsze drużyny to ekipy SMS ZPRP, które nie liczą się w walce o przepustkę do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teoretycznie, turniej barażowy powinien odbyć się w naszym mieście. Na razie nie wiadomo jednak, czy MKS do niego przystąpi. Ostateczne decyzje w tej kwestii zapadną po naradach w gronie klubu.

MKS PR URBIS Gniezno – K.S. AP-Poznań 19:24 (12:14)

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Tarczyńska – Wojtkowiak (1), Niedzielska (1), Siwka (6), Różańska (3), Giszczyńska (3), Dolacińska, Chojnacka (2), Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak, Nowak (1), Rachela, Bielińska (1), Walkowska (1).

K.S. AP-Poznań: Przebierała, Piskała – Janiak (1), Sowa (3), Szajek (5), Matysek (2), Ławniczak (1), Karasiewicz, Siemko (8), Chełminiak (4).

Sędziowie: Dominik Kaszuba (Ostrów Wlkp.) – Łukasz Staszkiewicz (Gniezno)

Sędziowie stolikowi: Piotr Brenk (Gniezno) – Michał Witt (Gniezno)

 

28 kwietnia 2018 | 18:27

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *