Dreszczowiec na początek gnieźnieńskiego ćwierćfinału

Prawdziwy thriller zgotowały kibicom w pierwszym swoim meczu 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, szczypiornistki MKS PR Gniezno. W rozpoczętym dziś turnieju w hali przy ul. Sportowej, gnieźnianki przegrały z SPR Gdynia 27-28

Na tym etapie nie ma już ani słabych drużyn, ani przypadkowych. Gnieźnianki rozpoczęły dziś popołudniu walkę o półfinał mistrzostw Polski od wielkiego boju z gdyniankami i emocji do ostatnich sekund. SPR zagrał bliźniacze początki obu połów. Najpierw zaczął od prowadzenia 7-3 po 10.minutach i identycznie wyglądało to po przerwie. Na szczęście gnieźnianki za każdym razem odzyskiwały kontrolę w środkowej części, przez co mecz nabrał ogromnych rumieńców w ostatnich fragmentach.

Gdy na 13.minut przed końcem SPR prowadził 25-20 wydawało się, że jest „pozamiatane”. MKS niesiony solidny dopingiem, grający konsekwentnie, z każdą minutą wybijał z rytmu rywalki. Efektem tego był remis 26-26 na 240 sekund przed końcem. Najlepiej w tym fragmencie spisywała się Weronika Wabińska, jednak to gdynianki zachowały na koniec więcej zimnej krwi. Gospodynie nie wytrzymały presji, niepotrzebnie straciły dwie piłki i mecz minimalnie padł łupem SPR. Poniżej nasza fotorelacja.

MKS PR Gniezno – SPR Gdynia 27-28 (15-16)

Bramki dla MKS: Bartkowiak 8, Wabińska i Skoczeń 6, Nowak 4, Śmigowska 2, Tanaś 1

W drugim meczu Zgoda Ruda Śląska pokonała Kusy Szczecin 35-29

06 maja 2022 | 17:39