Falstart MKS PR Urbis. Wysoka porażka na inaugurację

Nie tak wyobrażały sobie inaugurację nowego sezonu gnieźnieńskie szczypiornistki. W wyjazdowym pojedynku z MTS Kwidzyń MKS PR przegrał aż 31-19 (14-8)

Początek meczu wcale nie zapowiadał, że gnieźnianki czeka w Kwidzyniu potężne lanie. W pierwszych minutach dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, jednak gospodynie za każdym razem skutecznie odpowiadały. MKS totalnie zdekoncentrował się w ostatnich minutach I połowy tracąc 4 bramki z rzędu i z wyniku 10-8 dla MTS-u zrobiło się błyskawicznie 14-8.

Początek II części znów nie wyglądał najgorzej, jednak chwila przestoju wystarczyła, by kwidzynianki rzuciły trzy bramki z rzędu i zrobiło się 19-11. Totalną katastrofą okazała się jednak końcówka spotkania. MKS nie odrobił zadania z I części i znów dał sobie narzucić styl gry tracąc hurtowo bramki. W efekcie gospodynie odniosły w pełni zasłużone wysokie zwycięstwo.

Bramki dla MKS PR: Jagoda Linkowska 6, Ewa Nowicka i Joanna Sawicka 4, Monika Walkowska 2, Agnieszka Siwka, Karolina Chojnacka i Martyna Dolacińska po 1

16 września 2018 | 20:52