Final Four odjeżdża. Kolejna porażka juniorek młodszych MKS-u

W drugim meczu ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Gdyni zawodniczki MKS PR Gniezno przegrały z MKS Karczew 25:31 (11:17). Druga porażka podczas tego turnieju mocno komplikuje ich sytuację w kontekście walki o awans do Final Four.

Wiele zależy od tego, jak potoczy się drugi sobotni pojedynek, w którym zmierzą się drużyny z Gdyni i Kwidzyna. Jeżeli zwycięży ta druga, to gnieźnianki pozostaną z matematycznymi szansami na uzyskanie przepustki do uczestnictwa w turnieju finałowym. Triumf gdynianek sprawi, że już po sobotniej części rywalizacji będzie jasne, iż dalej awansuje ekipa z Trójmiasta i z Karczewa.

Jeżeli chodzi o mecz MKS PR Gniezno – MKS Karczew, to trzeba przyznać, że zespół z naszego miasta miał dobry początek. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka szybko rzuciły dwie bramki. Później MKS PR miał nawet trzy trafienia przewagi, ale w 11. minucie przeciwniczki wyrównały i stopniowo odjeżdżały. Do przerwy prowadziły już 17:11.

Gnieźnianki nie spuściły głów i w drugiej połowie szukały kontaktu. Wychodziło to całkiem nieźle. W 47. minucie zespół z pierwszej stolicy Polski przegrywał tylko jedną bramką. Niestety, później karczewianki wrzuciły wyższy bieg, dzięki czemu to one cieszyły się z triumfu po końcowej syrenie.

W szeregach MKS PR ponownie najwięcej bramek rzuciła Martyna Dolacińska, która sześciokrotnie wpisywała się na listę strzelców. Pięć trafień na swoim koncie zapisała Oliwia Pudelewicz,

MKS PR Gniezno zagrał w składzie: Wilkosz, Jasińska – Kabacińska, Gola (1), Pudelewicz (5), Paluch (1), Gajewska (2), Rybicka (1), Wieczorek, Kowalewska, Dolacińska (6), Alwin (4), Kłodowska, Brząkała (2), Kuszak, Ochocka (3).

05 maja 2018 | 12:33