Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

GAK - MKK 84-94
ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71

Piłka ręczna

Zagłębie - MKS 40-24
MKS - FunFloor 28-28
Bachus - Szczypiorniak 33-30

Futsal

Futsal - KS 3-3
Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3

Gnieźnieński akcent podczas finału PGNiG Superligi

W środę odbył się pierwszy pojedynek finałowy PGNiG Superligi, w ramach którego ekipa Orlen Wisły Płock zmierzyła się z PGE Vive Kielce. Niespodzianki nie było i mecz zakończył się porażką „Nafciarzy” 28:33. Miło nam poinformować, że podczas tego spotkania mieliśmy gnieźnieński akcent.

Chodzi o p. Piotra Brenka, który pełnił funkcję pierwszego delegata z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Gnieźnianin, wespół z drugim delegatem p. Ireneuszem Cieślińskim, m.in. przyglądali się pracy sędziów głównych ze Szczecina – panów Jakuba Jerleckiego i Macieja Łabunia.

Dodajmy, że na co dzień p. Brenk jest nauczycielem wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Funkcję tę sprawuje już od dwudziestu lat. Nierzadko można spotkać go również w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 – także w roli delegata z ramienia ZPRP.

Gnieźnieńskie środowisko sportowe może być bez wątpienia dumne, że ma w swoich szeregach osobę, której powierza się sprawowanie delegatury podczas tak istotnych spotkań, jak finał najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej!

Fot. pgnig-superliga.pl

31 maja 2018 | 20:45

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *