Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Gnieźnieński akcent podczas finału PGNiG Superligi

W środę odbył się pierwszy pojedynek finałowy PGNiG Superligi, w ramach którego ekipa Orlen Wisły Płock zmierzyła się z PGE Vive Kielce. Niespodzianki nie było i mecz zakończył się porażką „Nafciarzy” 28:33. Miło nam poinformować, że podczas tego spotkania mieliśmy gnieźnieński akcent.

Chodzi o p. Piotra Brenka, który pełnił funkcję pierwszego delegata z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Gnieźnianin, wespół z drugim delegatem p. Ireneuszem Cieślińskim, m.in. przyglądali się pracy sędziów głównych ze Szczecina – panów Jakuba Jerleckiego i Macieja Łabunia.

Dodajmy, że na co dzień p. Brenk jest nauczycielem wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Funkcję tę sprawuje już od dwudziestu lat. Nierzadko można spotkać go również w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 – także w roli delegata z ramienia ZPRP.

Gnieźnieńskie środowisko sportowe może być bez wątpienia dumne, że ma w swoich szeregach osobę, której powierza się sprawowanie delegatury podczas tak istotnych spotkań, jak finał najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej!

Fot. pgnig-superliga.pl

31 maja 2018 | 20:45

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *