Piłka nożna

Warta - Mieszko 3-3
Mieszko - Polonia 3-2
Huragan - Mieszko 1-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Start 21-32
Piotrcovia - MKS - 34-31
MKS - ....

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Gnieźnieński akcent podczas „Świętej Wojny”

„Święta Wojna”, bo tak zwykło się mówić o starciach Orlen Wisły Płock z PGE Vive Kielce, padła łupem tych drugich. Środowy mecz PGNiG Superligi w Orlen Arenie zakończył się pewnym triumfem kielczan – 31:24 (18:10). Miło nam poinformować, że podczas tego spotkania mieliśmy gnieźnieński akcent.

Chodzi o pana Piotra Brenka, który pełnił funkcję delegata z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Gnieźnianin przyglądał się między innymi pracy sędziów głównych – panów Krzysztofa Bąka i Kamila Ciesielskiego z Zielonej Góry. Do zadań delegata należy też chociażby nadzorowanie prawidłowości pracy sekretarza zawodów, mierzącego czas, spikera oraz członków zespołów medycznych czy podejmowanie działań zmierzających do zapewnienia uczestnikom i widzom zawodów bezpieczeństwa oraz podejmowanie decyzji mających na celu usunięcie przyczyn jego zagrożenia.

Dodajmy, że na co dzień p. Brenk jest nauczycielem wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Funkcję tę sprawuje już od dwudziestu lat. Nierzadko można spotkać go również w halach przy ulicy Sportowej 3 i 5 w Gnieźnie – także w roli delegata z ramienia ZPRP.

Gnieźnieńskie środowisko sportowe może być bez wątpienia dumne, że ma w swoich szeregach osobę, której powierza się sprawowanie delegatury podczas tak istotnych spotkań, jak pojedynki czołowych zespołów PGNiG Superligi!

FOT. DOMINIK BUZE/400mm.pl/pgnig-superliga.pl (archiwum)

18 października 2018 | 09:35

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *