Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Gniezno Cup zakończony. Jak wypadły gnieźnianki?

Zakończył się trzydniowy turniej szczypiorniaka Gniezno Cup z udziałem 32 zespołów z całej Polski. Triumfatorkami zmagań okazały się ekipy Bukovia Buk w kategorii dzieci i MTS Kwidzyń w kategorii młodziczek. Jak wypadły gnieźnianki?

To było kolejne wielkie święto piłki ręcznej w Pierwszej Stolicy. Święto podwójne, bo impreza zainaugurowała także rozgrywki w nowo oddanej hali przy ul. Sportowej. W dzisiejszych finałach MTS Kwidzyń pokonał Vambresię Worwo Wąbrzeźno, a Bukovia wgrała z Rokis Radzymin. Gnieźnieński Tuzinek zajął najgorsze dla sportowców miejsce – czwarte, a MKS PR SP9 był dziewiąty. W kat. młodziczek piątą lokatę zajął MKS PR 05’, a siódmy był MKS PR 04’

W najlepszej „7” turnieju wśród dzieci znalazła się przedstawicielka Tuzina – Wiktoria Kapczyńska, a najlepszą snajperką została Weronika Haremza, także z Tuzinka. W kat. młodziczek do „dream teamu” załapała się Maja Schlabs z MKS PR 05’

Wśród najlepszych zawodniczek swoich drużyn wybrano Natalię Troszak (MKS SP9) i Michalinę Grzesik (Tuzinek) w kat. dzieci, oraz Annę Kaszyńską (MKS PR 04’) i Agatę Szymańską (MKS PR 05’)

Warto odnotować, że na ceremonię zakończenia przyjechał do Gniezna sam szef PKOL Andrzej Kraśnicki. Tuż przed dekoracją najlepszych zespołów powiedział. – Nie zawsze trzeba wygrywać, zawsze zaś trzeba walczyć i się starać. Dziękuję, że mogę uczestniczyć w tak pięknej uroczystości. Wierzę, że są wśród was zawodniczki, które wystąpią wkrótce w koszulce z orłem na piersi. 

16 września 2018 | 19:25

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *