Piłka nożna

Iskra - Mieszko 2-1
Mieszko - Tarnovia 5-4
Victoria - Mieszko 0-0

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71
AZS - MKK 88-82

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Start 19-22
Młyny - MKS 30-20
Hagard - Szczypiorniak 32-24

Futsal

Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3
TAF - KS 7-5

Gniezno Cup zakończony. Jak wypadły gnieźnianki?

Zakończył się trzydniowy turniej szczypiorniaka Gniezno Cup z udziałem 32 zespołów z całej Polski. Triumfatorkami zmagań okazały się ekipy Bukovia Buk w kategorii dzieci i MTS Kwidzyń w kategorii młodziczek. Jak wypadły gnieźnianki?

To było kolejne wielkie święto piłki ręcznej w Pierwszej Stolicy. Święto podwójne, bo impreza zainaugurowała także rozgrywki w nowo oddanej hali przy ul. Sportowej. W dzisiejszych finałach MTS Kwidzyń pokonał Vambresię Worwo Wąbrzeźno, a Bukovia wgrała z Rokis Radzymin. Gnieźnieński Tuzinek zajął najgorsze dla sportowców miejsce – czwarte, a MKS PR SP9 był dziewiąty. W kat. młodziczek piątą lokatę zajął MKS PR 05’, a siódmy był MKS PR 04’

W najlepszej „7” turnieju wśród dzieci znalazła się przedstawicielka Tuzina – Wiktoria Kapczyńska, a najlepszą snajperką została Weronika Haremza, także z Tuzinka. W kat. młodziczek do „dream teamu” załapała się Maja Schlabs z MKS PR 05’

Wśród najlepszych zawodniczek swoich drużyn wybrano Natalię Troszak (MKS SP9) i Michalinę Grzesik (Tuzinek) w kat. dzieci, oraz Annę Kaszyńską (MKS PR 04’) i Agatę Szymańską (MKS PR 05’)

Warto odnotować, że na ceremonię zakończenia przyjechał do Gniezna sam szef PKOL Andrzej Kraśnicki. Tuż przed dekoracją najlepszych zespołów powiedział. – Nie zawsze trzeba wygrywać, zawsze zaś trzeba walczyć i się starać. Dziękuję, że mogę uczestniczyć w tak pięknej uroczystości. Wierzę, że są wśród was zawodniczki, które wystąpią wkrótce w koszulce z orłem na piersi. 

16 września 2018 | 19:25

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *