Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Gniezno Cup zakończony. Jak wypadły gnieźnianki?

Zakończył się trzydniowy turniej szczypiorniaka Gniezno Cup z udziałem 32 zespołów z całej Polski. Triumfatorkami zmagań okazały się ekipy Bukovia Buk w kategorii dzieci i MTS Kwidzyń w kategorii młodziczek. Jak wypadły gnieźnianki?

To było kolejne wielkie święto piłki ręcznej w Pierwszej Stolicy. Święto podwójne, bo impreza zainaugurowała także rozgrywki w nowo oddanej hali przy ul. Sportowej. W dzisiejszych finałach MTS Kwidzyń pokonał Vambresię Worwo Wąbrzeźno, a Bukovia wgrała z Rokis Radzymin. Gnieźnieński Tuzinek zajął najgorsze dla sportowców miejsce – czwarte, a MKS PR SP9 był dziewiąty. W kat. młodziczek piątą lokatę zajął MKS PR 05’, a siódmy był MKS PR 04’

W najlepszej „7” turnieju wśród dzieci znalazła się przedstawicielka Tuzina – Wiktoria Kapczyńska, a najlepszą snajperką została Weronika Haremza, także z Tuzinka. W kat. młodziczek do „dream teamu” załapała się Maja Schlabs z MKS PR 05’

Wśród najlepszych zawodniczek swoich drużyn wybrano Natalię Troszak (MKS SP9) i Michalinę Grzesik (Tuzinek) w kat. dzieci, oraz Annę Kaszyńską (MKS PR 04’) i Agatę Szymańską (MKS PR 05’)

Warto odnotować, że na ceremonię zakończenia przyjechał do Gniezna sam szef PKOL Andrzej Kraśnicki. Tuż przed dekoracją najlepszych zespołów powiedział. – Nie zawsze trzeba wygrywać, zawsze zaś trzeba walczyć i się starać. Dziękuję, że mogę uczestniczyć w tak pięknej uroczystości. Wierzę, że są wśród was zawodniczki, które wystąpią wkrótce w koszulce z orłem na piersi. 

16 września 2018 | 19:25

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *