Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Gniezno marzy o PGNiG Superlidze. Prezydent chce dalej pomagać

MKS PR URBIS Gniezno bardzo dobrze radzi sobie w pierwszoligowych rozgrywkach. Przed ostatnim meczem I rundy drużyna ma na swoim koncie osiem zwycięstw i zaledwie dwie porażki. Świetne wyniki sprawiły, że kibice zaczęli myśleć o awansie. Takie marzenia tlą się też w głowach działaczy klubu.

19 grudnia piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno zmierzą się w ramach 1/16 PGNiG Pucharu Polski z superligową MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Dla podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka będzie to sprawdzian na tle wyżej notowanego przeciwnika.

MKS Piotrcovia to zespół z wyższej ligi. Pojedynek z tą drużyną pokaże nam, w którym miejscu dzisiaj jesteśmy. Po naprawdę dobrze przepracowanych kilku latach przez trenerów i dziewczyny, zobaczymy czy i ile dzieli nas od superligi i czy możemy mierzyć się z ewentualnym walczeniem o tę najwyższą ligę. Oczywiście, potrzebne jest jeszcze zaplecze finansowe i organizacyjne, ale przynajmniej 19 grudnia będziemy mogli zobaczyć, jak układają się kwestie sportowe – stwierdził Tomasz Budasz, prezydent pierwszej stolicy Polski.

Miasto Gniezno wspiera rozwój żeńskiej piłki ręcznej. Prezydent jest gotowy kontynuować pomoc.

Miasto zawsze będzie wspierało sport, zaczynając od dzieci i młodzieży, a tutaj praca jest bardzo dobrze prowadzona. Przypomnę, że w trzech szkołach podstawowych prowadzone są klasy, gdzie dziewczyny trenują piłkę ręczną. Zgodnie z piramidą sportu, na samym wierzchołku jest drużyna seniorska. Miasto oczywiście będzie wspierać drużynę seniorską. Od razu jednak zaznaczam, że nie będziemy ingerować w zarządzanie klubem, tak jak nie ingerujemy w żaden inny klub sportowy. Jeżeli partner będzie wiarygodny i sprawdzony, a dzisiaj takim partnerem są władze klubu, to na pewno Miasto będzie wspierać. Jestem głęboko przekonany, że szybciej niż później przyjdzie taki moment, w którym nasza drużyna zapuka do superligi. Po części biorę to na siebie, żeby zapewnić wsparcie finansowe. Składając sport, organizację i wsparcie finansowe, osiągniemy ten cel – dodał włodarz naszego miasta.

Marzenia o awansie do żeńskiej PGNiG Superligi pojawiają się nie tylko w głowach kibiców, ale i tlą się u przedstawicieli klubu. – Zawsze trzeba marzyć o wysokich celach. Myślę, że każda z dziewcząt i każdy z naszego klubu zakłada sobie, że jak walczyć, to o coś najwyższego, a nie tylko osiągnąć jakiś poziom i już się dalej nie rozwijać. Myślę, że z roku na rok coraz bardziej się rozwijamy. Zarówno jeśli chodzi o grupy młodzieżowe, jak i seniorki. Nasze wyniki są coraz lepsze. Myślę, że przyjdzie taki dzień, w którym uda się to zrealizować. Oczywiście przy wsparciu sponsorów oraz naszego miasta – powiedział Robert Popek, trener piłkarek ręcznych MKS PR URBIS Gniezno.

Fot. MKS PR Gniezno / FotoStube

14 grudnia 2018 | 22:34

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *