Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Green Team najlepszy w turnieju „Gramy dla Huberta”

Zwycięstwem drużyny Green Team zakończył się niedzielny turniej piłki ręcznej „Gramy dla Huberta”. Drugie miejsce zajął zespół KSW Biała Mewa, z kolei na trzeciej lokacie uplasowali się reprezentanci Grunwald GBO. 

Niedzielne zmagania rozpoczęły się o godzinie 9:00. Przez niespełna osiem godzin przy ulicy Paczkowskiego 4 trwał turniej, w którym uczestniczyło czternaście zespołów, głównie z Wielkopolski. Wśród zgłoszonych ekip nie brakowało drużyn z naszego miasta. Graniu przyświecał szczytny cel, jakim była zbiórka środków finansowych na rehabilitację Huberta Nowaka, zawodnika Szczypiorniaka Gniezno, który poważnie ucierpiał w wypadku. Po podliczeniu wpływów z wpisowego (min. 150 zł od drużyny) oraz pieniędzy z licytacji, ogłoszono, że udało się zebrać dokładnie 7858,93 zł!

Choć wyniki w niedzielnych zawodach nie były najważniejsze, to praktycznie każdy zespół starał się wypaść z jak najlepszej strony. W zmaganiach wzięło udział wielu zawodników i zawodniczek. Niektóre spotkania były niesamowicie zacięte i emocjonujące. Niejednokrotnie o końcowym wyniku decydował rzut równo z syreną. Tak było chociażby w przypadku bramki autorstwa Romana Solarka, reprezentującego Urząd Miasta, czy Dawida Stachowiaka z drużyny „Wilki Prezesa”.

Mecze trwały po osiem minut. Wyjątkiem była grupa C. Ekipy z tej grupy rywalizowały po dziesięć minut. Miało to związek z faktem, że znalazło się w niej mniej zespołów – cztery. W pozostałych grupach zagrało po pięć drużyn. Jedna z nich jednoczyła ekipy z kobietami w składzie. Co ciekawe, to właśnie z tej grupy awans do fazy finałowej uzyskały dwie drużyny – Handball Gniezno oraz Grunwald GBO.

W pierwszym półfinale drużyna Handball Gniezno uległa Green Team 5:8, z kolei w drugim – KSW Biała Mewa pokonała Grunwald GBO 6:5. Sporo emocji zgromadzonym kibicom dostarczył mecz o trzecie miejsce. Do samego końca toczyła się walka o tę lokatę. Ostatecznie zwycięsko z tej konfrontacji wyszli zawodnicy i zawodniczki Grunwald GBO, pokonując Handball Gniezno 3:2. W finale natomiast Green Team okazał się lepszy od KSW Biała Mewa 6:4.

Bramkarzem turnieju wybrany został Wojciech Dziekański. Niestety, zawodnik ten nie będzie dobrze wspominał końcówki zawodów. Na niespełna dwie minuty przed końcem meczu finałowego nabawił się kontuzji i musiał opuścić parkiet. Jeżeli chodzi o siódemkę turnieju, to wyróżnieni zostali również rozgrywający: Martyna Rachela, Katarzyna Tomaszewska i Daniel Bartłomiejczyk, kołowy Jakub Pochopień, lewoskrzydłowy Oliwier Gaweł i prawoskrzydłowy Jakub Zandek. Statuetka najmłodszego uczestnika turnieju trafiła w ręce Kacpra Ostrowskiego.

Końcowa klasyfikacja turnieju „Gramy dla Huberta” (top4):
1. Green Team
2. KSW Biała Mewa
3. Grunwald GBO
4. Handball Gniezno

04 marca 2018 | 18:23

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *