Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

II miejsce drużyny gnieźnianek w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej!

W środę zakończyły się zmagania w ramach międzynarodowego turnieju 46 Interamnia World Cup we włoskim Teramo. W imprezie uczestniczyła m.in. drużyna piłkarek ręcznych Pantery Dopiewo, w składzie której znalazły się gościnnie zawodniczki MKS PR Gniezno – Monika Walkowska i Martyna Rachela. Zespół ten zakończył rywalizację na drugim miejscu w kategorii do lat 18 kobiet!

Pantery rewelacyjnie spisały się w fazie grupowej, którą zwyciężyły. Na początek turnieju (5 lipca) pewnie pokonały ekipę włoskiej Fiorentiny (22:2). Następnego dnia, w piątek, wygrały z duńskim Virum Sorgenfri (21:10) i szwajcarską ekipą Chenois Geneve (18:7).

Sobota przyniosła kolejne trzy triumfy dopiewskich Panter, z: gabońskim Phoenix Libreville (22:6), portugalskim Juventude Mar (15:13) oraz francuskim Lanester (20:15). Następne emocje z udziałem polskiej ekipy to niedziela. Tym razem przydarzyła się jedna porażka – z bułgarskim HC Haskovo (14:16). Do tego Polkom udało się dołożyć dwa zwycięstwa – z francuskim Pays Riolais (16:9) i włoskim NHC Teramo (6:0). Ostatni mecz w grupie to poniedziałkowy pojedynek z rosyjskim Saint Petersburgiem. Także i tym razem górą były Pantery – 16:14.

Po fazie grupowej nadszedł czas na półfinały i finał. W półfinałach zmierzyły się ekipy z pierwszego i czwartego miejsca oraz z drugiego i trzeciego. W pierwszym z nich Pantery Dopiewo pokonały HC Haskovo, biorąc tym samym rewanż za porażkę w grupie, a w drugim ekipa z Saint Petersburgu uległa Juventude Mar.

Niestety, w wielkim finale nie udało się powtórzyć wyniku z fazy grupowej i pokonać ekipy z Portugalii. Juventude Mar wygrał z Panterami Dopiewo 24:14. Drugie miejsce ekipy z Polski to jednak też świetny wynik. Gratulujemy Panterom, a w szczególności reprezentantkom naszego miasta, które walnie przyczyniły się do tego sukcesu – Martynie i Monice (na zdjęciu)!

Fot. Pantery Dopiewo

11 lipca 2018 | 22:28

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *