Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

J. Linkowska: „Będziemy gryźć parkiet do ostatniej sekundy”

Dwa ważne mecze czekają MKS PR URBIS Gniezno przed końcem roku. W niedzielę nasze szczypiornistki rozegrają derbowy pojedynek z KS AP-Poznań, z kolei w środę zmierzą się w 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Przeczytajcie, co przed tymi spotkaniami powiedziała Jagoda Linkowska, najskuteczniejsza strzelczyni MKS PR URBIS (59 bramek w dziesięciu meczach).

Derby Wielkopolski zapowiadają się wyśmienicie. Gnieźnianki sąsiadują z poznaniankami w ligowej tabeli – podopieczne trenerów Roberta Popka zajmują trzecie miejsce, a ekipa ze stolicy naszego województwa – czwarte. KS AP ma na swoim koncie jedynie trzy „oczka” mniej niż MKS PR URBIS. To zwiastuje kapitalne widowisko.

Nastroje są bojowe. Każda z nas chce zwyciężać, mimo to że odczuwamy już zmęczenie. Dziesięć spotkań to już jest dość sporo. Myślę, że każda zawodniczka chce rozegrać takie derby, bo one rządzą się swoimi prawami. Jest to dość trudny mecz. Przede wszystkim często zdarzają się nieprzewidziane faule. Uważam, że to mecz, który powinniśmy wygrać. Każda z nas będzie grała najlepiej jak potrafi. Będziemy gryźć parkiet do ostatniej sekundy. Zrobimy wszystko, by trzy punkty zostały w Gnieźnie – zapewniła Jagoda Linkowska.

Po niedzielnym starciu, gnieźnieński zespół czeka trudna przeprawa z MKS Piotrcovią. – Zawsze wychodzimy wygrać. Jest to najważniejsza myśl, która towarzyszy nam po wyjściu z szatni. Tak się myśli do ostatniej sekundy spotkania. W środę będzie tak samo. Postaramy się udowodnić kibicom i panu prezydentowi, że warto na nas stawiać. Zawsze wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę. Myślę, że ten mecz z Piotrcovią to wysoko zawieszona poprzeczka. Postaramy się ją przeskoczyć i awansować do kolejnego etapu Pucharu Polski – dodała Linkowska.

Nasze piłkarki ręczne mają napięty terminarz. Czasu na regenerację po derbach Wielkopolski nie będzie zbyt dużo. – Nie będziemy miały zbyt wielu dni na regenerację. Uważam, że mecz z Piotrcovią będzie dla nas fajnym doświadczeniem. To spotkanie może być ciekawym widowiskiem, mimo iż jest to zespół z dolnej części superligowej tabeli. Uważam, że z każdym można wygrać – stwierdziła reprezentantka MKS PR URBIS Gniezno.

Faworytem środowego meczu w ramach Pucharu Polski będą z pewnością zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego. Nie należy jednak skreślać gnieźnianek. – Szanse są zawsze, z każdym zespołem. Na pewno jest różnica między superligą i pierwszą ligą. W superlidze grają doświadczone zawodniczki, o dobrych nazwiskach. Piotrcovia jest niżej w tabeli. Myślę, że będziemy walczyć do końca, by pokazać, że to my zasługujemy na awans do kolejnej fazy pucharowych zmagań. Serdecznie zapraszam kibiców na to spotkanie. Czekają nas niezapomniane emocje. Myślę, że każdy, kto przyjdzie na mecz, opuści halę z uśmiechem na twarzy – podsumowała Jagoda Linkowska.

Harmonogram najbliższych meczów MKS PR URBIS Gniezno (hala przy ul. Sportowej 3):
– niedziela, z KS AP-Poznań, godz. 17:00.
– środa, z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski, godz. 19:00.

14 grudnia 2018 | 15:29

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *