Juniorki młodsze MKS PR wracają z Gdyni bez zwycięstwa

To miał być trudny turniej i rzeczywiście był. Rywale MKS PR Gniezno w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych byli wymagający, co poskutkowało tym, że młode szczypiornistki z naszego miasta nie zdołały zainkasować ani jednego zwycięstwa. W ostatnim meczu trzydniowego turnieju w Gdyni przegrały z MTS Kwidzyn 25:31 (13:16).

Niedzielna potyczka gnieźnianek nie miała już większego znaczenia w kontekście walki o awans. Już po sobotniej części turnieju było wiadomo, że do Final Four awansują ekipy z Gdyni i Karczewa. MKS PR mógł zatem liczyć jedynie na trzecie miejsce.

Niestety, także i tego nie udało się osiągnąć. Trzeba jednak podkreślić, że młode szczypiornistki z pierwszej stolicy Polski nie oddały zwycięstwa bez walki. Pierwsza połowa była zacięta. MTS Kwidzyn szukał szans na zbudowanie solidnej przewagi, ale gnieźnianki starały się trzymać kontakt. Dopiero tuż przed przerwą przeciwniczki odjechały na trzy bramki i prowadziły 16:13.

W drugiej partii spotkania MKS PR nadal próbował walczyć o triumf. W 36. minucie gnieźnianki zdołały zniwelować straty do jednej bramki, ale na tym się skończyło. W 55. minucie zespół z naszego miasta przegrywał już ośmioma trafieniami, więc praktycznie przesądzone było, że wygrana powędruje na konto kwidzynianek. W niedzielnym meczu duet szkoleniowców Robert Popek – Roman Solarek dał możliwość gry wszystkim swoim podopiecznym.

Najwięcej bramek dla MKS PR w starciu z MTS ponownie rzuciła Martyna Dolacińska. Ogółem zawodniczka ta zdobyła w Gdyni 26 trafień.

MKS PR zagrał w składzie: Wilkosz, Jasińska – Kabacińska (1), Gola, Pudelewicz (5), Paluch (1), Gajewska, Rybicka (3), Wieczorek, Kowalewska, Dolacińska (7), Alwin (2), Kłodowska (1), Brząkała, Kuszak, Ochocka (5).

06 maja 2018 | 09:35