Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

K. Hanuszczak: „Zwracamy dużą uwagę na obronę. Wiemy, że jesteśmy skuteczni w kontrataku”

Arcyciekawie zapowiada się niedzielny mecz pomiędzy Szczypiorniakiem Gniezno a SMS ZPRP Gdańsk II. Obecnie drużyna znad morza plasuje się na trzecim miejscu w tabeli II ligi gr. 2, natomiast „Wilki” są piątą siłą tych rozgrywek. Obydwa zespoły będą na pewno mocno rozochocone, by zgarnąć pełną pulę.

Fakt, że do Gniezna przyjeżdża wymagający przeciwnik, nie wpłynął na formułę przygotowań naszych piłkarzy ręcznych. – Przygotowujemy się tak, jak do każdego meczu. Fakt, że przeciwnik z Gdańska jest wyżej w tabeli, nic nie znaczy. Tak naprawdę to liga dopiero się rozpoczęła – nie jest jeszcze rozegrane dużo meczów. Przygotowujemy się normalnie. Zwracamy dużą uwagę na obronę, by dobrze w niej zagrać. Wiemy, że jesteśmy też skuteczni w kontrataku i tutaj będziemy szukali swoich szans – powiedział Kamil Hanuszczak, trener Szczypiorniaka.

Szkoleniowiec „Wilków” wypowiedział się również na temat niedzielnego rywala. Szczególną uwagę zwrócił na jednego zawodnika, który jest w stanie napsuć gnieźnianom sporo krwi.

Rywalem jest zbiór bardzo dobrych zawodników w danych rocznikach, bo tak wygląda szkolenie w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Osobiście znam jednego zawodnika – Michała Olejniczaka. Mam nadzieję, że przyjedzie. Fajnie byłoby się zobaczyć. Śledzę jego karierę od dziecka, bo jest on wychowankiem UKS Miś Gorzów Wielkopolski, a to moje rodzinne miasto. Bardzo dobrze znam tego zawodnika. Tak naprawdę, to stanowi on o sile tego zespołu. Nie tylko SMS-u Gdańsk, ale także reprezentacji Polski w swojej kategorii. Ostatnio dostał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski. Na pewno jest to bardzo perspektywiczny zawodnik i może nam bardzo mocno zagrozić w tym meczu – ocenił.

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową Szczypiorniaka przed pojedynkiem z gdańszczanami, to jest dobrze. – Nie mamy większych problemów. Są jedynie normalne urazy po meczach. Mam nadzieję, że wszyscy będą zdolni i stawimy się do tego spotkania w pełnym rynsztunku – podsumował Hanuszczak.

Mecz 9. kolejki II ligi gr. 2 pomiędzy Szczypiorniakiem Gniezno a SMS ZPRP Gdańsk II odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:00 w „starej” hali przy ulicy Sportowej 5. Wstęp wolny.

15 listopada 2018 | 20:44

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *