Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Kamil Hanuszczak zostaje w Szczypiorniaku

Mamy pierwsze doniesienia z obozu Szczypiorniaka Gniezno przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu. W klubie zostaje trener Kamil Hanuszczak, który wywalczył z drużyną trzecie miejsce w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn 2017/18.

Radości z przedłużenia współpracy z Kamilem Hanuszczakiem nie ukrywa Filip Chrzanowski, prezes KS „Szczypiorniak” Gniezno. Jakie zadania przed szkoleniowcem stawia zarząd klubu?

Obie strony chcą tego samego – systematycznego rozwoju. My zamierzamy stworzyć Kamilowi jak najlepsze warunki do tego w klubie, a trener ma za zadanie podnosić poziom sportowy drużyny, jak i samych zawodników. Nie ma też co ukrywać, że ważnym czynnikiem przedłużenia współpracy była gra na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Uważam, że Kamil Hanuszczak to najlepsza nasza decyzja jaką mogliśmy podjąć w kontekście stanowiska pierwszego trenera Szczypiorniaka Gniezno. Wie czego chce i dąży do tego, aby tak jak my spełniać swoje pasje i marzenia – mówi szef „Wilków”.

Dopełniając słowa prezesa Szczypiorniaka, przypomnijmy, że gnieźnieńscy piłkarze ręczni w kolejnym sezonie zagrają już nie w Wielkopolskiej Lidze Mężczyzn, ale w II lidze pomorskiej. Co prawda naszym szczypiornistom nie udało się uzyskać awansu na parkiecie, jednak dzięki przychylnym decyzjom ze strony władz piłki ręcznej w naszym kraju, gnieźnianie będą mogli powalczyć na zapleczu pierwszej ligi.

Na koniec warto dodać, że funkcję drugiego trenera w Szczypiorniaku Gniezno nadal pełnić będzie Michał Białkowski. Za przygotowanie fizyczne odpowiedzialny będzie Bartosz Zieliński, fizjoterapeutą pozostanie Filip Chrzanowski, a dietetykiem – Joanna Plucińska.

Przygotowania do nowego sezonu zawodnicy Szczypiorniaka rozpoczną już 16 lipca. Wkrótce więcej informacji na temat kadry beniaminka II ligi.

26 czerwca 2018 | 15:53

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *