Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Kapitan MKS nie wróci szybko na parkiet

MKS w dwóch ostatnich meczach musiał radzić sobie bez Martyny Matysek. Co tak naprawdę stało się kapitan żółto-czarnych? Do tej pory o szczegółach kontuzji szczypiornistki szerzej nie informowano.

To pierwsza tak poważna kontuzja w zespole MKS-u w tym sezonie. Już oficjalnie możemy poinformować, że uraz Martyny Matysek jest gorszy niż początkowo sądzono. Doszło do niego przypomnijmy jeszcze przed starciem z Galiczanką.

Na przedmeczowej rozgrzewce zawodniczka źle stanęła, przez co „uciekła” jej kostka. Najpierw podejrzewano tylko skręcenie, diagnoza okazała się poważniejsza. – Niestety złamałam kość strzałkową, co wyklucza mnie na jakiś czas z gry i treningów. W tej chwili muszę przez sześć tygodni poruszać się w specjalnym bucie ortopedycznym, później dojdzie rehabilitacja i liczę po cichu, że do końca roku będzie wszystko dobrze. Bardzo bym chciała wrócić w styczniu, ale wszystko oczywiście zależy od tego, jak noga będzie się zrastać – zdradza nam M.Matysek.

To pierwsza poważniejsza kontuzja w karierze tej zawodniczki. Wierzy, że nie spowoduje ona większych komplikacji w przyszłości. – To nie jest coś bardzo poważnego, trzeba po prostu czasu i rehabilitacji, a gdy się kość zrośnie można normalnie grać. Nie jest to oczywiście taka „standardowa” kontuzja, ale normalnie można po niej wrócić i grać na 100% – dodaje. Martynę Matysek w roli kapitan zespołu, zastąpiła w ostatnim meczu Magdalena Nurska.

07 listopada 2023 | 18:07

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *