Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Kolejne emocje przy P4. Młode szczypiornistki powalczą o ćwierćfinał

W miniony weekend młode piłkarki ręczne MKS PR I Gniezno wygrały turniej 1/16 finału Pucharu Polski ZPRP, dzięki czemu uzyskały przepustkę do kolejnej fazy tych rozgrywek. O ćwierćfinał gnieźnianki powalczą w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4.

Turniej 1/8 finału Pucharu ZPRP Młodziczek rozegrany zostanie w dniach 11-13 maja. O szczegółowym harmonogramie poinformujemy bliżej imprezy.

Warto jednak już teraz zapisać sobie ten weekend w kalendarzu. Młodziczki chociażby podczas ostatniego turnieju pokazały, że stać je na osiąganie świetnych wyników oraz, że potrafią dostarczać kibicom niemałych emocji. Tak było podczas sobotniego spotkania z MKS Kusy Szczecin, którego regulaminowy czas gry zakończył się rezultatem 16:16. W rzutach karnych minimalnie lepsze okazały się szczecinianki, wygrywając 6:5.

Liczymy na to, że w 1/8 finału Pucharu ZPRP młode szczypiornistki również wypadną z dobrej strony i awansują do ćwierćfinału rozgrywek. Wcześniej, bo już w ten weekend, czekają nas natomiast emocje związane z wyjazdem juniorek młodszych na turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski. Piłkarki ręczne MKS PR udadzą się do Gdyni, gdzie ich przeciwniczkami będą zespoły TPR Gdynia, MKS Karczew i MTS Kwidzyn. O przepustkę do Final Four łatwo nie będzie.

– Mamy tam bardzo silnych rywali. Gdynia to jest wicemistrz województwa pomorskiego, a Kwidzyn – mistrz woj. pomorskiego. To też aktualny mistrz Polski w tej kategorii wiekowej. MKS Karczew jest wicemistrzem. Mamy zatem bardzo trudne zadanie. Mam nadzieję, że dziewczyny się spiszą. Zawsze jedziemy walczyć i absolutnie nie spuścimy głów. W sporcie wszystko jest możliwe i na pewno damy z siebie wszystko! – mówi Robert Popek, trener MKS PR.

01 maja 2018 | 08:31

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *