Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Malwina Hartmann: „Nie zwiesimy głów przed mistrzyniami”

Jutro (wtorek, 5 września) długo wyczekiwana inauguracja nowego sezonu Superligi. W Gnieźnie zobaczymy od razu wielki pojedynek z mistrzyniami Polski z Lubina. Czy gnieźnianki są gotowe na wielkie „grzmoty” przy Sportowej?

Jeden zespół musi, drugi może. Tym pierwszym na pewno nie jest MKS, który jutro zmierzy się z drużyną gwiazd Orlen Zagłębia Lubin na inauguracje Superligi. To lubinianki będą zdecydowanymi faworytkami spotkania, jednak nie można zapomnieć, że każdy mecz jest inny i każdy może mieć swoją wyjątkową historię. Na taką też liczą gospodynie, które będą chciały pokrzyżować szyki mistrzyniom Polski i potwierdza to Malwina Hartmann (na zdj. druga od lewej). – Wiadomo, że gramy z mistrzyniami Polski, ale ja wierzę, że ten sezon będzie dla nas lepszy niż poprzedni. Myślę, że to dobrze, że gramy od razu z tak mocnym rywalem, bo mamy za sobą dobry okres przygotowawczy i na pewno nie zwiesimy głów przed tym rywalem. To jest dla nas trochę wygodne, że my nic tutaj nie musimy, a możemy sprawić niespodziankę, ale i tak wszystko rozstrzygnie się na boisku. 

Obie drużyny zdążyły się już dobrze poznać przez ostatnie miesiące, grając w lidze i sparingach. Czy zatem gnieźnianki są jeszcze w stanie czymś zaskoczyć tak doświadczoną ekipę? – Oczywiście że tak. Z tego co wiem w zespole Zagłębia było ostatnio trochę kontuzji, więc teoretycznie wszystko może się zdarzyć. Zaskoczenie może pójść z jednej i z drugiej strony, bo każdy mecz jest inny. Będziemy mieć także za sobą najlepszych kibiców w Polsce, więc zapraszamy do hali i trzymajcie za nas kciuki – kończy Hartmann.

Inauguracja Superligi w Gnieźnie jutro o 18.00. Obecność obowiązkowa!

04 września 2023 | 16:16

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *