Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Marcin Fijałkowski: jesteśmy zgranym zespołem (wywiad)

Po niedzielnym spotkaniu Szczypiorniaka Gniezno przeciwko Polonii Środa Wielkopolska udało nam się porozmawiać z bramkostrzelnym rozgrywającym Wilków, Marcinem Fijałkowskim.

Patryk Chyła, SportoweGniezno.pl: Jesteście póki co niepokonani na własnym terenie, będziecie chcieli to podtrzymać do końca sezonu?

Marcin Fijałkowski, rozgrywający Szczypiorniaka Gniezno: Oczywiście, że tak. Mam wrażenie, że jeśli będziemy grać u nas całym zespołem, zresztą tak samo na wyjeździe, to będziemy wygrywać mecze. Jeśli będzie – z różnych powodów – brakowało czterech czy pięciu zawodników, zaczniemy mieć problemy. Jesteśmy kolektywem, zgranym zespołem i tak jak to było widoczne na boisku, jako zgrany zespół będziemy wygrywać. Mając braki kadrowe będzie ciężko, ale oczywiście będziemy walczyć.

Ostatnio przegraliście u siebie z Polonią, teraz przyszedł czas na rewanż i to w dodatku udany. Jaka jest różnica w waszej grze pomiędzy tymi spotkaniami, co było w tym meczu takiego, czego zabrakło poprzednio?

Brakowało walki w obronie i powrotu do obrony. Poza tym wszystko było okej, ale mecze wygrywa się obroną.

Jak ocenisz postawę bramkarzy w tym spotkaniu?

Michał pokazał klasę. Jest bramkarzem doświadczonym, wiedziałem, że w końcu wypali i mu się udało w tym meczu. Jeśli chodzi o bramkarza przeciwnego to spodziewałem się, że może być różnie, bo widziałem na poprzednich spotkaniach, że grał w kratkę. Dzisiaj dobrze bronił, to nie był dla nas łatwy mecz i musieliśmy się przyłożyć do rzutów.

11 grudnia 2017 | 09:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *