Piłka nożna

Mieszko - Polonia 0-3
KKS II - Mieszko 2-2
Mieszko - LKS 2-4

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Marcin Fijałkowski: jesteśmy zgranym zespołem (wywiad)

Po niedzielnym spotkaniu Szczypiorniaka Gniezno przeciwko Polonii Środa Wielkopolska udało nam się porozmawiać z bramkostrzelnym rozgrywającym Wilków, Marcinem Fijałkowskim.

Patryk Chyła, SportoweGniezno.pl: Jesteście póki co niepokonani na własnym terenie, będziecie chcieli to podtrzymać do końca sezonu?

Marcin Fijałkowski, rozgrywający Szczypiorniaka Gniezno: Oczywiście, że tak. Mam wrażenie, że jeśli będziemy grać u nas całym zespołem, zresztą tak samo na wyjeździe, to będziemy wygrywać mecze. Jeśli będzie – z różnych powodów – brakowało czterech czy pięciu zawodników, zaczniemy mieć problemy. Jesteśmy kolektywem, zgranym zespołem i tak jak to było widoczne na boisku, jako zgrany zespół będziemy wygrywać. Mając braki kadrowe będzie ciężko, ale oczywiście będziemy walczyć.

Ostatnio przegraliście u siebie z Polonią, teraz przyszedł czas na rewanż i to w dodatku udany. Jaka jest różnica w waszej grze pomiędzy tymi spotkaniami, co było w tym meczu takiego, czego zabrakło poprzednio?

Brakowało walki w obronie i powrotu do obrony. Poza tym wszystko było okej, ale mecze wygrywa się obroną.

Jak ocenisz postawę bramkarzy w tym spotkaniu?

Michał pokazał klasę. Jest bramkarzem doświadczonym, wiedziałem, że w końcu wypali i mu się udało w tym meczu. Jeśli chodzi o bramkarza przeciwnego to spodziewałem się, że może być różnie, bo widziałem na poprzednich spotkaniach, że grał w kratkę. Dzisiaj dobrze bronił, to nie był dla nas łatwy mecz i musieliśmy się przyłożyć do rzutów.

11 grudnia 2017 | 09:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *