Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

GAK - MKK 84-94
ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71

Piłka ręczna

Zagłębie - MKS 40-24
MKS - FunFloor 28-28
Bachus - Szczypiorniak 33-30

Futsal

Futsal - KS 3-3
Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3

Marcin Fijałkowski: jesteśmy zgranym zespołem (wywiad)

Po niedzielnym spotkaniu Szczypiorniaka Gniezno przeciwko Polonii Środa Wielkopolska udało nam się porozmawiać z bramkostrzelnym rozgrywającym Wilków, Marcinem Fijałkowskim.

Patryk Chyła, SportoweGniezno.pl: Jesteście póki co niepokonani na własnym terenie, będziecie chcieli to podtrzymać do końca sezonu?

Marcin Fijałkowski, rozgrywający Szczypiorniaka Gniezno: Oczywiście, że tak. Mam wrażenie, że jeśli będziemy grać u nas całym zespołem, zresztą tak samo na wyjeździe, to będziemy wygrywać mecze. Jeśli będzie – z różnych powodów – brakowało czterech czy pięciu zawodników, zaczniemy mieć problemy. Jesteśmy kolektywem, zgranym zespołem i tak jak to było widoczne na boisku, jako zgrany zespół będziemy wygrywać. Mając braki kadrowe będzie ciężko, ale oczywiście będziemy walczyć.

Ostatnio przegraliście u siebie z Polonią, teraz przyszedł czas na rewanż i to w dodatku udany. Jaka jest różnica w waszej grze pomiędzy tymi spotkaniami, co było w tym meczu takiego, czego zabrakło poprzednio?

Brakowało walki w obronie i powrotu do obrony. Poza tym wszystko było okej, ale mecze wygrywa się obroną.

Jak ocenisz postawę bramkarzy w tym spotkaniu?

Michał pokazał klasę. Jest bramkarzem doświadczonym, wiedziałem, że w końcu wypali i mu się udało w tym meczu. Jeśli chodzi o bramkarza przeciwnego to spodziewałem się, że może być różnie, bo widziałem na poprzednich spotkaniach, że grał w kratkę. Dzisiaj dobrze bronił, to nie był dla nas łatwy mecz i musieliśmy się przyłożyć do rzutów.

11 grudnia 2017 | 09:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *