Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

„Mieszkowcy” kontynuują sparingowe tournée

Piłkarzy trawiastych Mieszka Gniezno czeka kolejne wyjazdowe spotkanie kontrolne. W sobotę podopieczni Mariusza Bekasa zmierzą się z Jarotą Jarocin. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00.

Tym samym biało-niebiescy po dwóch tygodniach wracają do Jarocina, gdzie jeszcze nie tak dawno przebywali na zimowym zgrupowaniu. Najbliższy rywal Mieszka to obecnie trzynasta drużyna grupy II w 3. lidze. Wobec tego podopiecznych Marcina Woźniaka wiosną czekać będzie trudna walka o utrzymanie się w gronie trzecioligowców. Dla Jaroty sparing z Mieszkiem będzie piątym zimowym test-meczem. W dotychczasowych sparingach jarocinianie zanotowali dwie wygrane (z SKP Słupca 3:0 i Huraganem Pobiedziska 10:1), jeden remis (z Ostrovią Ostrów Wlkp. 1:1) i jedną porażkę (z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:4).

Z kolei dla biało-niebieskich będzie to już siódma gra kontrolna w okresie przygotowawczym. Jak dotąd gnieźnianie wygrali trzykrotnie (z Polonią Leszno 4:1, Odolanovią Odolanów 1:0 i Rozwojem Katowice 2:1), raz zremisowali (z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:1) i dwa razy przegrali (z KKS-em Kalisz 0:3 i Sokołem Kleczew 1:6). W sobotnim spotkaniu nadal trener Mariusz Bekas nie będzie mógł skorzystać z kilku swoich podopiecznych. Niemal pewne jest, że z powodu urazów nie zagrają były gracz Jaroty Taras Maksymiv, a także Marcin Trojanowski. Cały czas chory jest Tobiasz Garstka. Nie będzie też mógł zagrać Adrian Bartkowiak, a także trenujący indywidualnie Adam Konieczny.

W kontekście sobotniego spotkania warto przypomnieć, że w gnieźnieńskiej drużynie występuje obecnie dwóch byłych graczy Jaroty. Mowa oczywiście o wspomnianym już Tarasie Maksymivie i Damianie Pawlaku.

Źródło: Mieszko Gniezno

16 lutego 2018 | 14:01

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *