FunFloor - MKS 37-31

Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

MKS niepokonany w rundzie zasadniczej. Teraz finały!

Tak jak zaczęły, tak zakończyły. Gnieźnieńskie szczypiornistki odniosły 20. zwycięstwo w rozgrywkach 1.ligi i sezon zasadniczy zamknęły kompletem zwycięstw. W ostatnim meczu zwyciężyły u siebie Bukowsko – Dopiewski KPR 35-17

Rywalki tylko przez moment prowadziły wyrównany bój z MKS-em. Po kwadransie gry i trzech z rzędu bramkach, na tablicy wyników pojawił się remis 5-5. Później kolejne biegi zaczęły wrzucać miejscowe i po kolejnych pięciu minutach było już 10-6. Gnieźnianki nie forsowały aż tak tempa, bo jak same przyznały po meczu, czuły w nogach efekty ciężkich treningów przygotowujących je już do turnieju finałowego. Przy prowadzeniu do przerwy 15-10, gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły drugą część, cztery trafienia zaliczyła m.in Karolina Kasprowiak i mecz był już pod pełną kontrolą (22-11). KPR z każ∂ą minutą zaczął też opadać z sił, ataki zaczęły być coraz bardziej chaotyczne i całe spotkanie zakończyło się wysoką wygraną 35-17

MKS PR Urbis Gniezno – Bukowsko – Dopiewski KPR 35-17 (15-10)

Bramki dla MKS: Kasprowiak i Kuriata 8, Sawicka 6. Nurska 4, Giszczyńska 3, Łęgowska i Świerżewska 2, Kaczmarek i Chojnacka 1

15 maja 2022 | 10:28