Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

MKS postara się zatrzymać maszynę z Płocka

Po raz drugi w rewanżowej rundzie rozgrywek I Ligi Piłki Ręcznej kobiet Gniezno będzie gościć drużynę z Płocka. Po porażce MKSu w konkursie rzutów karnych z SMS ZPRP I wywieźć punkty z Pierwszej Stolicy będzie się starała druga drużyna SMSu.

W kolejną niedzielę nie zabraknie emocji w hali na Paczka. Tydzień po charytatywnym turnieju „Gramy dla Huberta” do Gniezna powraca I Liga. Mimo, że MKS wrócił do domu bez zdobyczy punktowej, nowy mecz to nowa historia do napisania. Pomimo porażki w Łodzi, zawodniczki MKS PR Urbis Gniezno zamierzają powalczyć o to, by 3 punkty po starciu z liderem tabeli pozostały w Pierwszej Stolicy. I mają na to spore szanse. W tabeli są tylko za swoimi poprzednimi i niedzielnymi rywalkami, a ostatni mecz z SMSem II zakończył się wygraną MKSu. Wtedy w Płocku na wyniku zaważyło genialne ostatnie pięć minut drużyny duetu Popek/Solarek, w których ze stanu 25:25 wyszły na 26:31, pokonując aktualne liderki. Co więcej, Płocczanki przegrały później tylko raz – w 9 kolejce w Tczewie z tamtejszym Samborem. W pojedynku rozgrywanym nad Wisłą do zwycięstwa gnieźnianek znacznie przyczyniła się ofensywna trójka Różańska-Giszczyńska-Walkowska, które łącznie zdobyły 22 z 31 rzuconych tego dnia bramek. Przyznać jednak trzeba, że ostatnio te zawodniczki nie imponują już formą strzelecką tak bardzo jak wtedy. W meczu przeciwko ChKS PŁ Łódź zdobyły razem zaledwie 5 bramek.

Więcej w poprzednim spotkaniu MKSu i SMSu zdobyła najlepsza strzelczyni z Płocka i jednocześnie zawodniczka, która może napsuć gnieźniankom najwięcej krwi – Lucyna Sobecka. Kilka tygodni temu ukończyła 18 lat, a pomimo młodego wieku jest czwartą strzelczynią I Ligi i wiodącą postacią w zespole SMSu II. Trzeba jednak przyznać, że w drugiej drużynie z Płocka znajdują się tylko zawodniczki urodzone w roku 1999 lub młodsze. Tym większym osiągnięciem dla nich jest zostawienie w tyle reszty ligowej stawki, w której nie brakuje przecież bardziej doświadczonych piłkarek. Płocczanki miały wprawdzie przerwę od zmagań ligowych trwającą od 17 lutego, ale nie znaczy to, że nie będą w rytmie meczowym. Wręcz przeciwnie, jest on świetny – wszystkie mecze rundy rewanżowej, kolejno z MMKS Jutrzenką Płock, KS AP Poznań i UKS Drwęcą Novar Lubicz kończyły się zwycięstwami liderek. Kolejna wygrana w Gnieźnie pozwoliłaby im na odskoczenie na 6 punktów nad drugie ChKS PŁ Płock przy równej liczbie spotkań. Czy to się uda? Przekonamy się już jutro, 11 marca. Początek spotkania o godzinie 17:00.

10 marca 2018 | 14:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *