Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Mieszko - Kotwica 2-0
Obra - Mieszko 2-1

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
MKS - Młyny 27-25
FunFloor - MKS 37-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

MKS PR URBIS powalczy o 1/8 finału Pucharu Polski

W środę piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno rozegrają ostatni mecz w tym roku. Drużyna z pierwszej stolicy Polski wyjedzie do Świebodzina, gdzie zmierzy się z tamtejszym Liderem w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30.

Świebodzinianki rywalizują na co dzień w II lidze. Aktualnie Lider plasuje się na drugim miejscu w zestawieniu tej klasy rozgrywkowej. Najbliższe przeciwniczki zespołu z Gniezna mają na swoim koncie sześć zwycięstw i zaledwie jedną porażkę. Lepszym bilansem meczowym mogą pochwalić się jedynie piłkarki ręczne Sparty Oborniki.

Gnieźnianki natomiast imponują formą na zapleczu PGNiG Superligi. Po premierowej rundzie pierwszoligowych zmagań podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka zajmują trzecią lokatę w tabeli. To bez wątpienia bardzo dobry rezultat, zważając na to, że głównym celem MKS-u PR URBIS miało być utrzymanie. Do tej pory drużyna z naszego miasta wywalczyła sześć triumfów i tylko trzykrotnie opuszczała parkiet bez punktów.

Warto podkreślić, że zespoły Lidera Świebodzin i MKS-u PR URBIS Gniezno bardzo dobrze się znają. W przeszłości te dwie drużyny rozegrały ze sobą sporo meczów. Po raz ostatni do potyczki świebodzinianek z gnieźniankami doszło w sierpniu, podczas obozu przygotowawczego w Zbąszyniu. W meczu sparingowym gnieźnianki nie pozostawiły złudzeń, gromiąc przeciwniczki aż 48:19.

Miejmy nadzieję, że w środę ekipa Popka i Solarka znów będzie mogła cieszyć się z triumfu, a co za tym idzie – awansu do 1/8 finału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że spotkanie w Świebodzinie rozpocznie się o godzinie 18:30. Tuż po zakończeniu rywalizacji przekażemy Wam informację o wyniku tej konfrontacji.

18 grudnia 2017 | 23:29

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *