Piłka nożna

Obra - Mieszko 0-3
Mieszko - .......
Mieszko - .......

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

MKS PR URBIS powalczy o 1/8 finału Pucharu Polski

W środę piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno rozegrają ostatni mecz w tym roku. Drużyna z pierwszej stolicy Polski wyjedzie do Świebodzina, gdzie zmierzy się z tamtejszym Liderem w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30.

Świebodzinianki rywalizują na co dzień w II lidze. Aktualnie Lider plasuje się na drugim miejscu w zestawieniu tej klasy rozgrywkowej. Najbliższe przeciwniczki zespołu z Gniezna mają na swoim koncie sześć zwycięstw i zaledwie jedną porażkę. Lepszym bilansem meczowym mogą pochwalić się jedynie piłkarki ręczne Sparty Oborniki.

Gnieźnianki natomiast imponują formą na zapleczu PGNiG Superligi. Po premierowej rundzie pierwszoligowych zmagań podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka zajmują trzecią lokatę w tabeli. To bez wątpienia bardzo dobry rezultat, zważając na to, że głównym celem MKS-u PR URBIS miało być utrzymanie. Do tej pory drużyna z naszego miasta wywalczyła sześć triumfów i tylko trzykrotnie opuszczała parkiet bez punktów.

Warto podkreślić, że zespoły Lidera Świebodzin i MKS-u PR URBIS Gniezno bardzo dobrze się znają. W przeszłości te dwie drużyny rozegrały ze sobą sporo meczów. Po raz ostatni do potyczki świebodzinianek z gnieźniankami doszło w sierpniu, podczas obozu przygotowawczego w Zbąszyniu. W meczu sparingowym gnieźnianki nie pozostawiły złudzeń, gromiąc przeciwniczki aż 48:19.

Miejmy nadzieję, że w środę ekipa Popka i Solarka znów będzie mogła cieszyć się z triumfu, a co za tym idzie – awansu do 1/8 finału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że spotkanie w Świebodzinie rozpocznie się o godzinie 18:30. Tuż po zakończeniu rywalizacji przekażemy Wam informację o wyniku tej konfrontacji.

18 grudnia 2017 | 23:29

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *