MKS przejechał się po płocczankach

MKS dopisał do ligowego dorobku kolejny komplet punktów. Dziś znów odniósł przytłaczające zwycięstwo, tym razem z SMS ZPRP II Płock 43-13.

Ten mecz nie mógł mieć innego scenariusza, niż zwycięstwo gospodyń. Wysokie zwycięstwo. Obie drużyny w tabeli dzieliła przepaść, więc największym kłopotem dla trenerów i samych zawodniczek była co przyznali, nie sama rywalizacja, a utrzymanie koncentracji przy tak wysokim prowadzeniu. Jeśli płocczanki mogły mieć nadzieję na sensację, to tylko do 13.minuty, gdy po dwóch z rzędu trafieniach wynik brzmiał 7-6. Od tego momentu rywalki do końca tej części już ani razu nie potrafiły trafić do siatki, a gnieźnianki ani przez chwilę nie zwolniły ręki, ani tempa, więc przewaga rosła proporcjonalnie do czasu spotkania. Do przerwy było 18-6, po niej, miejscowe jeszcze bardziej się rozkręciły. SMS znów złapał długą zadyszkę, MKS rzucił jedenaście bramek z rzędu i było po wszystkim. – MKS odnosi w tym sezonie spektakularne zwycięstwa, więc ten wynik nie jest dla nas niespodzianką – skomentował wynik po ostatniej syrenie trener SMS, Artur Piechota.

Wartym odnotowania akcentem tego meczu, była 100.bramka w tym sezonie dla MKS Magdy Nurskiej. Snajperka dziś zaliczyła znów dwucyfrowy dorobek i ma już na swoim koncie 104 goli.

MKS PR Urbis Gniezno – SMS ZPRP II Płock 43-13

Bramki dla MKS: Nurska 11, Kaczmarek 8, Kasprowiak 6, Siwka, Giszczyńska, Matysek i Łęgowska 4, Chojnacka i Świerżewska 1

24 lutego 2022 | 08:18