Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

MKS spróbuje zdobyć twierdzę Kwidzyn

Dłuższa przerwa od piłki ręcznej powoli dobiega końca. Już w tę niedzielę MKS PR Urbis Gniezno zmierzy się na wyjeździe z ósmą drużyną ligi – MTS Kwidzyn.

Po ostatniej wygranej z pierwszą drużyną tabeli – SMS ZPRP II Płock – zawodniczki z Pierwszej Stolicy zajmują trzecie miejsce, tracąc zaledwie trzy punkty do liderek. To świetny wynik, szczególnie jak na beniaminka. Po niedzielnym spotkaniu ta pozycja może jeszcze ulec poprawie, gdyż w meczu na szczycie zmierzą się liderki z Płocka oraz ChKS Łódź – wiceliderki. Któraś z drużyn straci więc punkty. Gnieźnianki mogą dzięki temu – przy wygranej – wskoczyć na drugą pozycję w tabeli. Zadanie nie będzie jednak łatwe. Przeciwnikiem MKSu będzie wprawdzie dopiero ósma drużyna ligi, lecz z potencjałem i ochotą na znacznie wyższe miejsce. Co więcej, 12 z 16 punktów MTS zdobył właśnie u siebie.

Ostatnie spotkanie tych drużyn zaczęło się świetnie dla MKSu, który po 9 minutach prowadził aż 6:0. Wysoka przewaga gnieźnianek topniała jednak z minuty na minutę i ostatecznie podopieczne duetu trenerskiego Popek-Solarek wygrały zaledwie 24:22. W świetnej formie była wtedy Joanna Różańska, zdobywczyni 9 bramek. Taka forma najlepszej strzelczyni MKSu przydałaby się również w niedzielę. Szczególnie, że drużyna z Kwidzyna będzie podwójnie zmotywowana na najbliższy mecz. Nie tylko by odkuć się za wyjazdową porażkę, ale też by zapomnieć o ostatniej przegranej z SMSem ZPRP I Płock aż 37:26. Czy MTSowi uda się zrehabilitować, czy jednak MKS utrzyma czołową pozycję w tabeli? Przekonamy się już w niedzielę. Początek spotkania o godzinie 13:30.

Fot.: Mateusz Fąfara, MKS PR Urbis Gniezno

04 kwietnia 2018 | 22:06

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *