MKS wraca z Płocka z punktami i podium!

​Genialny pojedynek w hali w Płocku na korzyść gnieźnianek! Po 60 minutach szybkiej, zaciętej rywalizacji MKS PR Urbis Gniezno zwyciężył na wyjeździe MMKS Jutrzenkę 25:27!

Już pierwsze sekundy tego spotkania nie pozwoliły ani zawodniczkom, ani zawodniczkom odetchnąć nawet na chwilę. Gniezniańki szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie, gdy swoje worki z bramkami otworzyły Joanna Różańska i Karolina Chojnacka. Po karach dla Natalii Niedzielskiej i Marty Giszczyńskiej sprawiły, że MKS grał w podwójnym osłabieniu, a wykorzystany przez Martę Krysiak rzut karny i bramka Emilii Bałdygi sprawiły, że Jutrzenka wyrównała stan rywalizacji i na tablicy widniał wynik 3:3. Do 10 minuty trwała wymiana bramka za bramkę, ale rzuty Agnieszki Siwki i Marty Giszczyńskiej dały MKSowi kolejne dwubramkowe prowadzenie 6:8. Po szybkiej wymianie bramek dwa karne gospodyń po raz kolejny dały im remis 9:9. Chwilę później Jutrzenka wyszła na pierwsze prowadzenie 11:10, po czym jeszcze jedną bramkę dla płocczanek zdobyła Paulina Dąbrowska. Gnieźnianki znalazły się w małych opałach, gdy na 5 minut przed końcem pierwszej połowy przegrywały 14:12, ale dwie bramki Martyny Racheli, trafienie Katarzyny Nowak i trafiony karny Mai Bielińskiej pozwoliły schodzić na przerwę MKSowi z wynikiem 14:16.

Gdy Joanna Różańska i Marta Giszczyńska otworzyły drugą połowę bramkami, wydawało się, że czterobramkowa przewaga pozwoli gościom uspokoić tempo gry. Nic bardziej mylnego. Najpierw straty zaczęła odrabiać najlepsza strzelczyni Jutrzenki Emilia Bałdyga, potem dwie bramki dołożyła Natalia Maruszewska, a na koniec wyrównała Marta Krysiak. Po tej bramce zaczął się jednak świetny okres dla podopiecznych trenerów Roberta Popka i nieobecnego dziś niestety Romana Solarka, które od stanu 18:18 doprowadziły do sześciobramkowego prowadzenia 19:25. Trzy z siedmiu bramek w tej serii zdobyła dobrze dysponowana tego dnia Joanna Różańska, której ręka była niezwykle pewna w najważniejszych momentach. Nie inaczej było, gdy trzy bramki odrobiły gospodynie. To właśnie nasza najlepsza strzelczyni zdobyła 26 bramkę dla MKSu. W tym momencie do ostatniego zrywu Jutrzenkę poprowadziła jej najlepsza strzelczyni, Emilia Bałdyga, zdobywając swoją 98 i 99 bramkę w tym sezonie ligowych zmagań. Karny niezawodnej Mai Bielińskiej i odpowiedź Marty Krysiak ustaliły wynik spotkania na 25:27.

Ta wygrana zespołu z Pierwszej Stolicy wraz z dzisiejszą porażką Łodzianek z Samborem Tczew dają nam pewność – MKS PR Urbis Gniezno zakończy swój debiutancki sezon w I Lidze na podium! Na którym miejscu? Tego jeszcze nie wiemy. Wszystko okaże się po ostatnim meczu tego sezonu, czyli derbach Wielkopolski przeciwko KS A.P. Poznań, które odbędą się już w sobotę, 28 kwietnia o godzinie 18 w hali przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie. Zapraszamy!
MMKS Jutrzenka Płock – MKS PR Urbis Gniezno 25:27 (14:16)
MKS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak – Wojtkowiak (2 bramki), Niedzielska (1), Siwka (2), Różańska (7), Giszczyńska (4), Chojnacka (4), Bigoszewska-Jackowiak,  Nowak (3), Rachela (2), Bielińska (2). Ponadto: Stankiewicz, Walkowska.

21 kwietnia 2018 | 14:28