Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

MKS z pierwszym wyjazdowym zwycięstwem!

Drużyna MKS URBIS Gniezno z drugim zwycięstwem w nowym sezonie ORLEN Superligi. Zespół trenera Roberta Popka wygrał w Piotrkowie z Piotrcovią 30:27 (16:12) co z pewnością można traktować jako dużą niespodziankę. Przyjezdne dość szybko wypracowały sobie przewagę kilku bramek, której konsekwentnie broniły do końcowej syreny. Bohaterką spotkania była bramkarka Aleksandra Hypka.

Piotrcovia bardzo chciała zrehabilitować się za porażkę sprzed kilku dni w Jarosławiu i wygrać drugie w tym sezonie domowe spotkanie. Drużyna Agaty Cecotki zagrała jednak słabo. Prowadziła tylko raz (2:1) w 3. minucie po trafieniu Joanny Gadziny. Później do głosu doszła drużyna z Gniezna. Po kwadransie wygrywała aż 9:4. Zdenerwowana trenerka Piotrcovii poprosiła o przerwę, ale na niewiele to się zdało. Piotrkowianki zeszły do szatni przegrywając różnicą czterech bramek.

Kibice mieli nadzieję, że po zmianie stron zobaczą zupełnie inny zespół gospodyń, który nie tylko odrobi straty, ale i przechyli w końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tak się jednak nie stało. Ciężar gry wzięły na siebie: Żaneta LipokMartyna Matysek i Monika Łęgowska, które celnymi rzutami nie pozwalały piotrkowiankom pomyśleć nawet przez moment o wywalczeniu punktów. W 55. minucie było już 28:21 dla zespołu z Gniezna i stało się jasne, że trzy punkty pojadą do pierwszej stolicy Polski.

– Nie wiem co stało się z moim zespołem, ale nie wykonał praktycznie niczego z przedmeczowych założeń. Przez całe 60 minut robił bohaterkę z bramkarki z Gniezna rzucając jej dolne piłki. Nie funkcjonowała ani obrona, ani atak. Porażkę biorę na siebie – powiedziała po spotkaniu Agata Cecotka.

– Mój zespół zagrał konsekwentnie przez praktycznie całe 60 minut. Mieliśmy mały przestój w drugiej połowie kiedy Piotrcovia rzuciła trzy bramki z rzędu. Na szczęście jednak szybko się pozbieraliśmy i dowieźliśmy cenną wygraną do końcowego gwizdka – skomentował mecz Robert Popek, trener MKS URBIS Gniezno.

Piotrcovia – MKS URBIS Gniezno 27:30 (12:16)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Gadzina 5, Świerczek 2, Radushko 3, Mielewczyk, Polaskova 2/1, Królikowska 4, Grobelna, Mokrzka 2/1, Sobecka 2, Szczepanek, Trbović 1, Waga 5/1, Schneider 1.
Rzuty karne: 3/5
Kary: 2 min (Schneider)

MKS URBIS: Hypka, Hoffmann – Giszczyńska, Chojnacka, Szczepanik 2, Kuriata 2, Lipok 6, Nurska 2/1, Hartman 7/2, Matysek 5, Świerżewska 2, Łęgowska 4/1.
Rzuty karne: 4/4
Kary: 14 min (Świerżewska x3, Matysek x2, Łęgowska, Kuriata)

źródło: Superliga KObiet

22 września 2023 | 06:18

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *