Piłka nożna

Obra - Mieszko 0-3
Mieszko - .......
Mieszko - .......

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

MKS zacznie Superligę we własnej hali

Superliga ogłosiła terminarz meczów na który tak bardzo czekaliśmy. W sezonie 2022/23 zostanie rozegranych łącznie 28 serii, MKS rozpocznie sezon meczem na własnym boisku.

MKS PR Urbis Gniezno poznał już wszystkich rywali, a dziś terminarz rozgrywek. W Superlidze przypomnijmy rywalizować będzie 10 zespołów, które otrzymały licencję. Do grona superligowców dołączył zespół MKS PR Gniezno, który w rozgrywkach zastąpił spadkowicza Suzuki Koronę Handball Kielce. Po roku przerwy do handballowej elity wraca KPR Ruch Chorzów, który zajął 2. miejsce w Turnieju Mistrzyń I Ligi Kobiet.

W PGNiG Superlidze Kobiet zobaczymy też Mistrzynie Ukrainy, czyli zespół Galiczanki Lwów. W obliczu wojny, rozgrywki kobiecej ligi piłki ręcznej za naszą wschodnią granicą zostały zawieszone. Klub ze Lwowa, chcąc utrzymać drużynę i zachować ciągłość w grze, zwrócił się z prośbą o akces do gry w PGNiG Superlidze Kobiet.

Wszystkie kluby PGNiG Superligi Kobiet jednogłośnie podjęły decyzję o powiększeniu ligi i przyjęciu mistrzyń Ukrainy. Jestem przekonany, że zmiany, w tym nowy format rozgrywek, w jeszcze większym stopniu wpłyną na atrakcyjność rywalizacji – mówił podczas konferencji prasowej Piotr Należyty, Prezes Superligi sp. z o.o.

Zmiana systemu rozgrywek

W związku z powiększeniem PGNiG Superligi Kobiet, zmianie ulegnie również system rozgrywek. Faza zasadnicza zostanie rozegrana w systemie każdy z każdym – mecz i rewanż. W 18 seriach drużyny rozegrają łącznie 90 meczów.

Po zakończeniu fazy zasadniczej, tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską, w której znajdzie się pierwszych sześć zespołów oraz grupę spadkową, w której zagrają drużyny z miejsc 7-10. Po podziale na grupy zespoły rywalizować będą również w systemie mecz i rewanż. Grupa mistrzowska rozegra 10 serii spotkań, w grupie spadkowej zespoły powalczą w 6 seriach. Łącznie w sezonie 2022/23 rozegrane zostaną 132 spotkania. To o 20 więcej względem poprzedniego sezonu.

Najważniejsze terminy sezonu 2022/23 w PGNiG Superlidze Kobiet:  

– 10 września rozpoczęcie rozgrywek

– 17 grudnia początek II rundy

– 25 lutego zakończenie fazy zasadniczej sezonu

– 11 marca rozpoczęcie rozgrywek w ramach grupy mistrzowskiej i spadkowej

– 29/30 kwietnia ostatnia seria spotkań dla grupy spadkowej

– 13/14 maja ostatnia seria spotkań dla grupy mistrzowskiej

28 lipca 2022 | 17:19

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *