Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Młode szczypiornistki liderkami

Działacze MKS-u PR Gniezno mogą zaliczyć ten rok do udanych. Drużyna seniorek świetnie odnalazła się w pierwszoligowych realiach, a ponadto nie zawodziły też zespoły złożone z młodszych szczypiornistek. Dwie drużyny gnieźnieńskich młodziczek spędzą zimę na pierwszych miejscach w zestawieniach swoich rozgrywek.

W mijającym tygodniu reprezentantki naszego miasta rozegrały ostatnie tegoroczne spotkania. MKS PR I Gniezno, występujący w grupie A Wielkopolskiej Ligi Młodziczek, udał się do Budzynia na mecz z tamtejszym Olimpijczykiem. Gnieźnianki, mimo tego, że przystąpiły do rywalizacji osłabione, nie pozostawiły najmniejszych złudzeń i pewnie zwyciężyły. Pojedynek zakończył się rezultatem 37:10 (16:10). Tym efektownym triumfem MKS PR I umocnił się w fotelu lidera tabeli.

Przed trudniejszym wyzwaniem stanęły zawodniczki MKS PR II (o rok starsze). Do Gniezna na mecz grupy B Wielkopolskiej Ligi Młodziczek zawitał MUKS Koźmin Wlkp., który nie miał zamiaru łatwo oddać zwycięstwa. To spotkanie dostarczyło wiele emocji. Regulaminowy czas gry zakończył się rezultatem 17:17, wobec czego konieczne było rozegranie serii rzutów karnych. Ta przebiegła pomyślnie dla miejscowych. Zwycięstwo sprawiło, że gnieźnianki pozostały liderkami swojej grupy.

Fot. MKS PR Gniezno (archiwum)

23 grudnia 2017 | 10:58

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *