Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

„Nauczyliśmy Szczypiorniaka pokory” (wypowiedzi po meczu Szczypiorniak Gniezno – Stal II Gorzów)

Mecz pomiędzy Szczypiorniakiem a Stalą nie był ani dobrym widowiskiem dla kibiców, ani udanym spotkaniem w wykonaniu Wilków. Mimo dziewięciobramkowej porażki to zespół gości wyjeżdża z Gniezna w lepszych nastrojach. To dało do myślenia trenerom obu drużyn już w chwilę po zakończeniu spotkania.

Kamil Hanuszczak, trener Szczypiorniaka: To był tragiczny mecz w naszym wykonaniu. Zawiodło nie tylko przygotowanie mentalne, ale nie byliśmy też odpowiednio przygotowani technicznie do tego spotkania, dlatego to spora lekcja także dla mnie. Nie wykorzystywaliśmy sytuacji, które mieliśmy i popełnialiśmy strasznie dużo błędów własnych. Zespół z Gorzowa to wykorzystał, bo ta drużyna robi postępy z meczu na mecz i niedługo może być zagrożeniem dla każdego.

Janusz Szopa, trener Stali: Myślę, że to był najlepszy mecz, jaki moi zawodnicy rozegrali w tej lidze. Przede wszystkim nauczyliśmy pokory zawodników z Gniezna. Pokazaliśmy im, że przyjechał zespół, który mimo młodego wieku i gorszych warunków fizycznych umie grać w piłkę ręczną. Pierwsza połowa była ciekawa, choć w drugiej zabrakło nam koncepcji i sił. Duże pochwały należą się moim zawodnikom za cierpliwość w rozgrywaniu akcji i realizowanie założeń taktycznych. W obronie też postawiliśmy trudne warunki, byliśmy zadziorni, co uprzykrzyło Szczypiorniakowi rozegranie. Zespół z Gniezna dzięki temu będzie dobrze przygotowany na następny raz, gdy spotkają się z taką obroną i będą mogli rozegrać to w inny, nowy sposób.

Fot. Janusz Rafiński (Szczypiorniak Gniezno) 

25 lutego 2018 | 15:30

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *