Nerwowy początek, wymarzony finał

MKS PR Urbis zaczął walkę o utrzymanie w najlepszy możliwy sposób. Dziś we własnej hali pokonał Młyny Stosław Koszalin 26-23, w pierwszym spotkaniu „grupy spadkowej”.

Gnieźnianki zaczęły bardzo nerwowo, jednak sporo chaosu było też w poczynaniach przyjezdnych. Obie ekipy myliły się w ataku, źle podawały, efektem tego były zaledwie trzy trafienia w ciągu ośmiu minut (1-2). Scenariusz niestety niewiele zmienił się w kolejnych ośmiu minutach, bo chaos rządził na dobre na boisku. Hala wyraźnie ożyła w 18.minucie, gdy po dwóch trafieniach MKS-u, gospodynie po raz pierwszy objęły prowadzenie (5-4). Naszą „polisą ubezpieczeniową” w ostatnich minutach była Magdalena Nurska, która siała spustoszenie za każdym razem, gdy piłka trafiała w jej dłonie. Ostatecznie gnieźnianki wypracowały sobie niewielką, dwubramkową przewagę do przerwy.

Pszczoły w drugą połowę „wleciały” z przytupem, wypracowując sobie czteropunktową przewagę nad koszaliniankami (14:10, 35’). Biało-zielone nie zamierzały odpuszczać i zminimalizowały swoje straty do jednej bramki (15:14, 40’). Od tego momentu gospodynie spotkania zaczęły dominować przebieg rywalizacji. Szybko powróciły na czteropunktowe prowadzenie, kontrolując wynik. Koszalinianki próbowały gonić beniaminka PGNiG Superligi Kobiet, ale bezskutecznie. Ostatecznie MKS PR URBIS Gniezno dopisał na swoje konto cenne trzy punkty, które umacniają zespół na pozycji ze spokojnym utrzymaniem w lidze.

Najlepszą zawodniczką spotkania w drużynie Młynów Stoisław Koszalin została wybrana Anna Mączka, a nagrodę MVP tego pojedynku otrzymała zawodniczka gnieźnieńskich Pszczół – Milena Kaczmarek.

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Cieślak – Łęgowska (8), Nurska (6), Kaczmarek (3), Matysek (3), Kasprowiak (2), Kuriata (2), Guziewicz (1), Świerżewska (1), Siwka, Giszczyńska, Chojnacka, Schlabs, Tanaś, Hartman.

Młyny Stoisław Koszalin – Filończuk, Zimny, Nowicka – Mączka (8), Kubisova (4), Lipok (3), Bayrak (3), Zaleśny (3), Urbaniak (1), Choromańska (1), Jura, Reichel, Szynkaruk, Kowalik, Rycharska, Żmijewska.

fragmenty tekstu: Superliga

11 marca 2023 | 22:49