Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Nowa hala – większe koszty. Szczególna inauguracja MKS-u PR URBIS Gniezno

Już w niedzielę czeka nas inauguracja sezonu MKS PR URBIS przed gnieźnieńską publicznością. O godzinie 17:00 podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zmierzą się z drużyną z Tczewa. Przed tym meczem odbyła się konferencja prasowa, na której został poruszony m.in. wątek kosztów, jakie są generowane w związku z organizacją spotkań w nowej hali.

Niestety, koszty organizacji meczu, bo to już imprezy masowe, są dość wysokie. Do wynajmu hali dochodzi ochrona, zabezpieczenie medyczne – to już nie może być tylko ratownik, ale cały zespół medyczny, łącznie z karetką. Ponadto trzeba opłacić ubezpieczenie imprezy i sędziów. Koszt imprezy masowej będzie dość wysoki. W związku z tym jesteśmy zobligowani, żeby częściowo te koszty został pokryte przez kibiców. Liczymy, że fanów będzie co niemiara. Abstrahując od tego, że zawsze będzie sektor dla członków klubu, którzy będą wchodzili bezpłatnie – przyznał Jerzy Imbierowicz, prezes MKS PR Gniezno.

Podczas tegorocznych domowych spotkań szczypiornistek MKS PR URIBS Gniezno będą obowiązywać bilety. Część widzów została uprawniona do bezpłatnego wstępu. – Członkinie klubu mają legitymacje klubowe i na tej podstawie zawsze będą miały bezpłatne wejście na każdy mecz pierwszoligowy. Pozostali kibice, łącznie z rodzicami zawodniczek, grup młodzieżowych i tej najstarszej, będą musieli kupować bilety. Mam dwa rodzaje biletów: normalne (8 zł) i ulgowe (4 zł – przysługują uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentom do 26. roku życia, emerytom i rencistom). Każdy, kto posiada srebrną lub złotą odznakę Związku Piłki Ręcznej w Polsce, będzie miał wstęp wolny – dodał sternik gnieźnieńskiego klubu.

Przedstawiciele MKS-u nie zapominają o udogodnieniach dla kibiców. – Przewidujemy wiele rozwiązań, które pewnie zniwelują koszty. Po okazaniu biletu na pierwszy mecz, kibice mieli 50% rabat na wejście na Jump World – trampoliny gnieźnieńskie. Każda zakupiona wejściówka będzie przez dwa tygodnie upoważniać do tego rabatu. Tak naprawdę, patrząc ekonomicznie, będzie to i tak wejście za darmo. Być może uda nam się wprowadzić takie rozwiązanie przez cały sezon, pracujemy nad tym. Do tego planujemy animacje w przerwach. Podczas najbliższego meczu będziemy mieli występ zespołu tańca Euforia. Przewidujemy niespodzianki dla kibiców. Myślę, że nasze działania marketingowe zniwelują koszt biletu i pozytywnie wpłyną na frekwencję na meczach – dodał Piotr Rosołek odpowiadający w klubie za marketing i PR.

Na koniec warto wspomnieć, że niedzielna inauguracja będzie szczególną. Dlaczego? – Będzie to dość uroczysta impreza, bo karierę kończy Daria Tarczyńska. Zostanie uhonorowana odpowiednim grawertonem. Przekażemy jej również długoterminową legitymację, która zawsze będzie ją uprawniała do bezpłatnego wejścia na imprezy pierwszoligowe. Przed rozpoczęciem meczu będzie symboliczne wręczenie kapitanowi zespołu dwóch kompletów strojów sportowych, które zostały ufundowane przez naszego sponsora tytularnego, czyli URBIS. Dokona tego albo prezes, albo członek zarządu URBIS – podsumował Imbierowicz.

21 września 2018 | 12:33

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *