Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Od przedszkolaka do Szczypiorniaka. „Wpajać piłkę ręczną od najmłodszych lat”

KS Szczypiorniak Gniezno zdecydował się na prowadzenie zajęć dla najmłodszych. W soboty o godzinie 13:00 odbywają się treningi dla dzieci w przedziale wiekowym od siedmiu do dziewięciu lat. Mogą na nie uczęszczać zatem przedszkolaki, a także uczniowie pierwszych i drugich klas szkół podstawowych. 

Treningi są organizowane z myślą o dzieciach w wieku od siedmiu do dziewięciu lat. Dlaczego to robimy? Chcielibyśmy już od najmłodszych lat wpajać piłkę ręczną. Jeżeli chodzi o tę grupę wiekową, to jesteśmy otwarci zarówno na chłopców, jak i dziewczynki. Serdecznie zapraszam w każdą sobotę o godzinie 13:00. Treningi odbywają się w hali przy ulicy bł. Jolenty – powiedział Filip Chrzanowski, prezes KS Szczypiorniak Gniezno.

Kto prowadzi zajęcia i czy są one płatne? – Zajęcia prowadzą wyszkoleni trenerzy naszego klubu. Gościnnie z pewnością będą pojawiać się też zawodnicy pierwszego zespołu. Obecnie zajęcia nie są płatne. W nowym roku pomyślimy, czy będziemy wprowadzać opłatę. Jeżeli zdecydujemy się ją wprowadzić, to będzie ona minimalna – w granicach maksymalnie 30 złotych – dodał działacz.

Na pierwszym treningu, który odbył się w zeszłą sobotę, frekwencja nie była porywająca. Do klubu docierają jednak sygnały, że na zajęcia będzie uczęszczać więcej dzieci. Ci, którzy wzięli udział w premierowym treningu, byli bardzo zadowoleni.

Dopiero zaczynamy, to pierwsze zajęcia. Od kilku osób dostaliśmy informację, że dzieciaki są chore. Wiadomo, że mamy zimę, więc trzeba brać to pod uwagę. Nie ukrywamy, że chcemy zorganizować kilka zajęć w przedszkolach. Mam nadzieję, że frekwencja będzie rosła z tygodnia na tydzień – podsumował Filip Chrzanowski.

14 grudnia 2018 | 09:15

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *