Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Odpłacić się za porażkę w Płocku

W niedzielę piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno zmierzą się w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 z drużyną SMS ZPRP I Płock. Zanosi się na bardzo ciekawy pojedynek. Konfrontacja ta będzie dla gnieźnianek szansą na wzięcie rewanżu za porażkę w Płocku.

To chyba sen – mógłby ktoś pomyśleć, zerkając na sytuację w tabeli I ligi kobiet grupy A. Nic bardziej mylnego. MKS PR URBIS Gniezno od początku sezonu prezentuje solidny poziom, co sprawiło, że po dziesięciu meczach plasuje się na fotelu lidera. To spore osiągnięcie, zważywszy na fakt, że celem zespołu jest utrzymanie na zapleczu PGNiG Superligi. Wspominając jednak o liderowaniu gnieźnianek, nie można zapomnieć, że dwa kolejne zespoły rozegrały o jedno spotkanie mniej. Mowa o SMS ZPRP II Płock, który ma tyle samo punktów co MKS oraz ChKS PŁ Łódź – ten zespół z kolei wywalczył o jedno „oczko” mniej.

Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka rozpoczęły rok od porażki w Pucharze Polski. Przegrały jednak nie z byle kim. Przypomnijmy bowiem, że pogromczyniami reprezentantek MKS-u zostały obrończynie trofeum – zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin. W tamtym meczu gnieźnianki pokazały charakter, ale to nie wystarczyło, by nawiązać równorzędną walkę z bardziej doświadczonym i utytułowanym przeciwnikiem. Zdecydowanie łatwiejszą przeprawę zespół z Grodu Lecha miał 20 stycznia, kiedy to rozgromił na wyjeździe UKS Drwęcę Novar Lubicz aż 40:24.

Teraz nadszedł czas na pojedynek z SMS ZPRP I Płock. To drużyna, z którą gnieźnianki przegrały w pierwszej rundzie. 7 października w hali przy ulicy Kilińskiego padł rezultat 27:21. Niedzielny mecz będzie zatem doskonałą okazją, by wziąć rewanż za to niepowodzenie. Dodatkowym smaczkiem będzie bez wątpienia to, że w kadrze przyjezdnych znają się dwie wychowanki MKS-u PR URBIS Gniezno – Daria Konieczna i Karolina Kasprowiak. Doskonale pamiętamy, że to właśnie one wraz z koleżankami sięgnęły w ubiegłym roku po Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Juniorek Młodszych.

Spoglądając na aktywność kibiców na Facebooku, szybko doszliśmy do wniosku, że spotkanie gnieźnianek z płocczankami cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto zarezerwować sobie czas i w niedzielę o godzinie 16:00 zasiąść na trybunach hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4, by emocjonować się sporą dawką wrażeń związanych z pojedynkiem lidera z piątą drużyną I ligi!

A ci, którym jeden mecz nie wystarczy, mogą zjawić się na „P4” znacznie wcześniej i śledzić pojedynki z udziałem młodziczek MKS-u PR Gniezno. Początek pierwszego meczu zaplanowano na godzinę 11:30, natomiast drugi rozpocznie się o 13:00. Więcej informacji na ten temat znajdziecie we wcześniejszym materiale.

Fot. Mateusz Fąfara (MKS PR URBIS Gniezno)

03 lutego 2018 | 11:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *