Ogień na parkiecie, szaleństwo na trybunach. MKS znów wygrywa

Kolejne zwycięstwo za trzy punkty odniosły w Superlidze piłkarki ręczne MKS PR Urbis. W sobotę, 7 stycznia pokonały po fantastycznym widowisku Piotrcovię 26-24

Zwroty akcji, niesamowita atmosfera na trybunach, telewizyjna transmisja – w tym meczu było wszystko, aby wypromować nową siłę gnieźnieńskiej piłki ręcznej. Faworyta potyczki trudno było jednoznacznie wskazać, jednak to napędzone ostatnimi dobrymi występami gnieźnianki, od pierwszego gwizdka rzuciły się ofensywnie na rywalki. Grały dynamiczniej, pewniej, przeciwniczki wydawały się nieco stremowane gorącą atmosferą w hali przy Sportowej. Niemal komplet fanów na trybunach dodawał skrzydeł gospodyniom, a te z każdą minutą odjeżdżały piotrkowiankom. Gdy przewaga miejscowych urosła do czterech trafień, trener Piotrcovii wziął czas, który zadziałał. Akcje czwartej drużyny tabeli zaczęły coraz bardziej się zazębiać, przestały mylić się w ataku i jeszcze przed przerwą wyszły na minimalne prowadzenie 12-11.

Druga częsc zaczęła się nerwowo dla MKS. Gnieźnianki bardzo chciały wyrównać, jednak popełniać zaczęły błędy, w efekcie czego po dziesięciu minutach traciły trzy gole. Trener Popek wziął czas, po chwili kolejny, a tablica wyników dalej wskazywała przewagę gości. Drgnęło w końcu na 12. minut przed końcem. Rzuciliśmy trzykrotnie z rzędu i gdyby w sytuacji sam na sam z kontry trafiła Giszczynska byłby remis. Ten ujrzeliśmy w końcu na siedem minut przed finałowa syreną i przy niesamowitym dopingu, mecz rozpoczął się znów od nowa. MKS poczuł, że można w tym meczu wydrzeć pełną pulę i ostatnie minuty rozegrał jakby to on występował od lat na superpligowych boiskach. Piotrcovia straciła pewność siebie, podejmowała złe decyzje pod naszą bramką i miejscowe tego nie odpuściły. MVP meczu została Magdalena Nurska, która wraz z Moniką Łęgowską i Justyną Świerżewską znów były motorami napędowymi zespołu.

MKS PR Urbis Gniezno – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26-24

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Cieślak – Nurska (9), Łęgowska (7), Świerżewska (4), Hartman (3), Matysek (2), Kaczmarek (1), Kasprowiak, Siwka, Giszczyńska, Tanaś, Kuriata, Widuch, Guziewicz, Chojnacka.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Suliga, Opelt  – Sobecka (6), Świerczek (5), Drażyk (4), Waga (2), Radushko (2), Senderkiewicz (1), Orzeszczuk (1), Polaskova (1), Grobelna (1), Szczepanek (1), Jureńczyk.

08 stycznia 2023 | 14:09