Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Po pierwsze wyjazdowe punkty!

Dziś rozegrane zostanie kolejne spotkanie w ramach ORLEN Superligi Kobiet. MKS URBIS Gniezno na wyjeździe zmierzy się z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski. W poprzednim sezonie starcia tych drużyn przynosiły wiele emocji.

Ekipa z pierwszej stolicy Polski ma za sobą udaną drugą serię rozgrywek. Po porażce z mistrzyniami Polski, które zwyciężyły różnicą prawie 20 bramek, spotkanie z koszaliniankami miało już zupełnie inny przebieg. Żółto-czarne bardzo dobrze spisały się w sobotnim meczu, który pomimo trudnego początku zakończył się na ich korzyść.

Trochę inaczej ma się sprawa z drużyną Piotrcovii. Szczypiornistki z województwa łódzkiego po udanej inauguracji, w której pewnie zwyciężyły nad beniaminkiem ORLEN Superligi Kobiet, w drugiej kolejce musiały uznać minimalną wyższość jarosławianek, chociaż do samego końca próbowały zrobić wszystko, aby po kończącej syrenie cieszyć się ze zwycięstwa.

Od początku sezonu w żółto-czarnych barwach dobrze prezentują się m.in. Justyna Świerżewska, Malwina Hartman, czy Żaneta Lipok. W ataku Pszczół wciąż drzemią jednak rezerwy, ponieważ do tej pory nie „rozkręciły się” dwie czołowe strzelczynie: Monika Łęgowska i Magdalena Nurska. Dobre momenty gry mają za sobą także gnieźnieńskie bramkarki, jednak stać je z pewnością na jeszcze wyższy procent skuteczności.

Obie ekipy prezentują podobny poziom, co z pewnością zapowiada zacięty mecz. Warto dodać, że podczas przedsezonowych przygotowań miały już okazję, aby między sobą rywalizować. Wtedy zwycięsko wyszły podopiecznie Roberta Popka oraz Romana Solarka.

Początek meczu zaplanowano na czwartek, 21 września, o godzinie 18:00, w hali Relax mieszczącej się przy Al. 3 Maja w Piotrkowie Trybunalskim.

źródło: MKS

 

21 września 2023 | 07:06

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *