Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Podsumowanie roku 2017: Szczypiorniak Gniezno

Koniec roku 2017 zbliża się do nas coraz szybciej. Niedługo przejdzie już on do historii. Czy fani męskiej piłki ręcznej będą mogli wspominać go z chęcią? Zawodnicy Szczypiorniaka zafundowali w tym roku kibicom prawdziwy rollercoaster, który zatrzymał się na górze i nie zamierza zniżać poziomu.

Jaki początek, takie… Pół roku

W rok 2017 Wilki wchodziły z dwoma wygranymi na koncie w sezonie 2016/17. Po pokonaniu Rolnika Gołańcz i Polonii Środa Wielkopolska można się było spodziewać, że to nie były ostatnie zwycięstwa Szczypiorniaka w minionym sezonie. Zaległy, wyjazdowy mecz 5 kolejki ze Spartakusem Buk, od którego gnieźnianie zaczęli rok skutecznie sprowadził nas wszystkich na ziemię. Po godzinie gry 10 punktów więcej na koncie mieli gospodarze. Nie zawsze Wilki schodziły jednak w drugiej części poprzedniego sezonu pokonane – remisy z Rolnikiem Gołańcz i Nielbą II Wągrowiec dały nam kolejne punkty, ale wygrać udało się już później tylko walkowerem z drużyną z Gołańcza. Niejednokrotnie byliśmy blisko kolejnych punktów – szczególnie bolała porażka przy ulicy Paczkowskiego z drużyną z Buku 26:27. Na koniec – 8 punktów i 5 miejsce w tabeli Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Trudno jest nie odnieść wrażenia, że mogło być lepiej.

Zmiany, zmiany, zmiany…

Zarząd Szczypiorniaka po zakończeniu poprzedniego sezonu postanowił pójść wzorem filozofii Bayernu Monachium i sprowadzić do siebie tych, których nie dało się pokonać. Tak oto prosto z Buku do klubu dołączył Kamil Hanuszczak, który objął stanowisko pierwszego trenera drużyny seniorów. Z tym stanowiskiem pożegnała się Agnieszka Tarczyńska. Wracając do nowego trenera, wychowanka gorzowskiego AZS AWF, najlepiej świadczy o nim to, jak bardzo wdzięczni są mu kibice – mimo tego, że prowadzi Wilki zaledwie pół roku, to w dniu publikacji tego podsumowania z przewagą blisko 300 głosów prowadzi w plebiscycie „Mistrzów sportu” w kategorii „Trener roku – Gniezno”. Charyzmatyczny, stanowczy i co najważniejsze – znający się na swoim fachu. Dokładnie takiego „Hanę” poznaliśmy przez ostatnie pół roku. Owoce jego pracy możemy oglądać już teraz.

Polityka transferowa najwyższych lotów

4 nowe twarze. Dwóch prawoskrzydłowych, lewoskrzydłowy i rozgrywający – to letnie nabytki Wilków. Dziś, po pół roku możemy ocenić ich postawę w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn, a ta jest naprawdę wyśmienita. Na szczególne brawa zasługują środkowy rozgrywający Przemysław Gadecki i szalejący na prawym skrzydle Artur Dymkowski. Pierwszy, zaczynający przygodę z piłką ręczną jeszcze w II LO w 6 spotkaniach ligowych trafił do siatki przeciwników aż 37 razy. Co ciekawe, grający z numerem 69 zawodnik miał do czynienia ze Szczypiorniakiem jeszcze przed jego powstaniem, gdy regularnie uczestniczył w towarzyskich zajęciach piłki ręcznej organizowanych przez późniejszych założycieli klubu. Drugi, młodszy, 20-letni Dymkowski jest aktualnie wypożyczony z I-ligowego KU AZS Uniwersytetu Zielona Góra, a w tym sezonie dla Wilków rzucił 10 bramek mniej od Gadeckiego. Oprócz tego do klubu zawitało dwóch byłych zawodników UKS Lideru Swarzędz – Szymon Sobański i Michał Ostrowski, rodowity gnieźnianin. Obaj byli w pierwszej rundzie sezonu świetnymi zmiennikami i dawali wiele zespołowi, tak samo zresztą jak Dymkowski i Gadecki.

Paczka twierdzą Wilków

6 spotkań ligowych. 5 zwycięstw. Niepokonani u siebie. Zawodnicy Szczypiorniaka nie tylko mierzą w najwyższe cele, ale też są one dla nich na wyciągnięcie ręki. Porażka z drużyną KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski 32:36 stawia wprawdzie gnieźnian na fotelu wicelidera na najbliższe dwa miesiące, ale wygrana co najmniej pięcioma bramkami u siebie z Ostrovią daje (przy wszystkich innych wygranych spotkaniach) mistrzostwo ligi Szczypiorniakowi. Jest to całkiem możliwe, gdyż Wilki nie przegrały jeszcze meczu w hali przy ulicy Paczkowskiego. W klubie również mówi się o możliwości zdobycia tytułu. Czy się uda? Zobaczymy w następnym roku, bo ten, choć dla Szczypiorniaka bardzo udany, sportowo już się zakończył. Czy utrzymają się na fali wznoszącej? Zobaczymy niedługo.

30 grudnia 2017 | 18:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *